Autistický teenager, který položil bombu do metra, se hájil tím, že to byla jen legrace

Autistický teenager, který položil bombu do metra, se hájil tím, že to byla jen legrace
foto: Flickr.com/metro

Devatenáctiletý Brit Damon Smith mohl způsobit v metru tragédii.

Teenager položil 20. října batoh s bombou ve stanici metra North Greenwich, načež byl zatčen zvláštní policejní jednotkou.

Londýn se obává teroristických útoků. Centrum města bylo dnes ráno evakuováno

Stanice metra pak byla na osm hodin vyřazena z běžného provozu a bombu uloženou v ruksaku zneškodnili pyrotechnici. Ve Smithově batohu vyšetřovatelé našli kromě výbušného mechanismu také baterii, roznětku, kuličkové ložisko a střelný prach.

 

Mladík byl obviněn z držení výbušné látky za účelem ohrozit životy lidí, jimž mohl způsobit v uzavřeném prostoru metra smrtelná zranění. Damonúv advokát hájil autistického mladíka, že nepřizná vinu, protože z jeho strany se jednalo o pouhý ,,žert".

Smith zůstává ve vazbě do dalšího soudního slyšení, jež je naplánováno na 17. listopadu.

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy