Auto najelo do restaurace v Paříži, osmiletá dívka zemřela

Auto najelo do restaurace v Paříži, osmiletá dívka zemřela
14 / 08 / 2017, 22:00

Podle místních médií je na místě dalších 5 zraněných lidí.

Řidič v BMW záměrně najel na terasu restaurace (pizzerie) Sept-Sorts v Seine-et-Marne. Osm let stará dívka byla zabita, na místě je minimálně dalších 8 zraněných. Řidič byl zadržen krátce po činu, jeho motivy nejsou v této fázi známé. Fotky z místa události, ukazují rozbité stoly a židle, zatímco auto je vidět uvnitř restaurace.

Sedm lidí bylo během incidentu zraněno, pět z nich zůstává v kritickém stavu, oznámila RTL.

Četnictvo vyzvalo k respektování zóny incidentu, aby bylo umožněno pokračování záchranných prací a nezabránilo se probíhající policejní operaci.

"Řidič nemá žádný záznam, byl pravděpodobně depresivní," řekl Pierre-Henry Brandet, mluvčí francouzského ministerstva vnitra a dodal, že počáteční zjištění naznačují, že incident nebyl spojen s terorismem.

Podezřelý se v neděli pokusil o sebevraždu, uvedl zdroj v novinách Le Dauphiné libéré.

"Možná se rozhodl to znovu zkusit," řekl zdroj.

Na sociálních sítích se již objevují příspěvky následujícího typu...

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.