Auto u parlamentu v Londýně podle médií zranilo několik chodců

Auto u parlamentu v Londýně podle médií zranilo několik chodců
14 / 08 / 2018, 10:30

Policie zatkla muže, který ráno v Londýně vrazil autem do bezpečnostní bariéry před parlamentem. Podle policie bylo při kolizi zraněno několik chodců. Stanice BBC uvedla, že auto najelo do skupiny cyklistů. Záchranná služba ve svém prohlášení oznámila, že její zaměstnanci na místě ošetřili dvě osoby. Jejich zranění podle tohoto zdroje nejsou vážná. Policie hned ráno oznámila, že věc zatím šetří jako silniční nehodu. U parlamentu byl loni spáchán teroristický útok, který si vyžádal životy pěti lidí.

Dnes na místo rychle dorazila policie a zhruba desítka ozbrojených strážců auto obklopila a vyvedla z něj muže v černém oblečení. V ulicích u parlamentu byl rychle vytvořen kordon a na místě bylo vidět velké množství policistů. Parlament a všechny vstupy k němu jsou uzavřeny, avšak jak připomínají britské sdělovací prostředky, parlament má letní přestávku, takže na místě nebyl tak velký provoz, jako v době, kdy poslanci pracují.

Policie ve svém zatím posledním prohlášení uvedla, že byl po ranní kolizi ve Westminsteru zatčen řidič auta. "Dnes v 7:37 (8:37 SELČ) narazilo auto do zátarasů před budovou parlamentu. Řidič byl zatčen. několik chodců bylo zraněno. Čekáme na informace o jejich stavu, ale policisté si nemyslí, že by byl život některého z nich ohrožen," stojí v prohlášení, které končí informací, že je uzavřena blízká stanice metra Westminster. Z prohlášení záchranné služby vyplývá, že zranění byli převezeni do nemocnice.

Podle Sky News je stanice uzavřena pro vstup a výstup, ale zůstala v provozu pro přestupy. Tento zdroj také oznámil, že policie požádala, aby lidé zůstali ve stanici. K parlamentu přijela hasičská jednotka, policie uzavřenou zónu označila modrými páskami používanými pro vyznačení místa teroristického činu. Reportér BBC sdělil, že zdravotníci ošetřili malou skupinu lidí sedících na zemi před Westminsterským palácem.

Svědci, s nimiž hovořila stanice BBC, uvedli, že viděli jet auto velkou rychlostí a později narazit do zátarasu. Další pak sdělili, že podle nich šlo o úmysl. Řidič najel podle BBC do skupiny cyklistů, na místě bylo vidět jeden poškozený bicykl.

Incident se stal v ohrazené jízdní dráze, kterou používají taxi a další automobily mířící k vchodu do Sněmovny lordů. Auto do zátarasu narazilo v rychlosti, protože podle Sky News je patrné, že na místě řidiče byl aktivován airbag.  

Loni v březnu najel Khalid Masood autem do chodců na Westminsterském mostě v blízkosti parlamentu a pak u budovy ubodal policistu. Celkem si atentát vyžádal pět obětí. U parlamentu chtěl na policisty, vojáky nebo poslance útočit také Brit Khalid Ali, který v minulosti působil pět let v Afghánistánu. Letos byl odsouzen k doživotí.

 

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace