Automobilka Mitsubishi očekává propad prodeje o 1,4 miliard dolarů

Automobilka Mitsubishi očekává propad prodeje o 1,4 miliard dolarů
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Mitsubishi
22 / 06 / 2016, 15:30

Po skandálu světoznámého automobilového koncernu, který měl 20 let falšovat údaje o spotřebě paliva u některých svých modelů, předpovídá Mitsubishi, že dojde k razantnímu poklesu tržeb.

Mitsubishi očekává znatelný propad tržeb, který má trvat až do konce prvního kvartálu roku 2017. Automobilka počítá s tím, že propad bude činit asi 1,4 miliard dolarů (145 miliard japonských jenů). Automobilový koncern to oznámil ve středu. 

Znatelný pokles se předpovídá poté, co sama v dubnu tohoto roku Mitsubishi přiznala, že manipulovala s testy spotřeby pohonných hmot u některých svých modelů. Pokles prodeje bude podle vedení firmy zřetelný i v samotném Japonsku. Zde se očekává celkový pokles prodeje až o 41%.

Očekávaná ztráta je v kontrastu se ziskem 72,6 miliard japonských jenů dosaženým za první kvartál tohoto roku.

Japonská vláda, která prostřednictvím zvláštních úředníků z ministerstva dopravy skandál v květnu vyšetřovala, zjistila, že automobilka úmyslně nadsazovala ujeté kilometry o 16%. Minulý týden Mitsubishi oznámila, že dá kompenzaci každému japonskému majiteli vozu, který vykázal manipulaci s údaji o spotřebě paliva. Každému chce poslat 960 dolarů (100 000 jenů) jako finanční náhradu za výdaje na pohonné hmoty. Celkem bude Mitsubishi tato kompenzace stát 480 milionu dolarů.  

Problémy Mitsubishi má také pomoci řešit další automobilový koncern Nissan, který koupil více než třetinový podíl (34% akcií) Mitsubishi. Nissan za podíl zaplatil v přepočtu zhruba 52 miliard korun.

 

Zdroj: theepochtimes.com

Tagy článku