Automobilka Plasan představí obrněné vozidlo SandCat Stormer v policejní a protiteroristické variantě

Automobilka Plasan představí obrněné vozidlo SandCat Stormer v policejní a protiteroristické variantě
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: SandCat Stormer
20 / 11 / 2017, 11:00

Policejní a protiteroristická varianta vozidla SandCat Stormer firmy Plasan se představí na nadcházejícím veletrhu MILIPOL v Paříži, který se uskuteční mezi 21. - 24. listopadem.

Jedním z taháků veletrhu MILIPOL v Paříži má být vozidlo SandCat Stormer, které představí firma Plasan v policejní a protiteroristické verzi. Vozidlo, které má vůbec poprvé řízení na pravé straně. Automobilka Plasan, která za vývojem vozidlo stojí tak reaguje na zvýšený výskyt teroristických činů a s nimi souvisejících aktivit. 

psali jsme: Ruská společnost začala vyvíjet nová bojová vozidla Tigr bez lidské posádky

Nový je na této verzi vozidla především systém SCAT, což je dálkově ovládaný zbraňový systém, který se montuje na střechu vozidla. SCAT zahrnuje režim dennho a nočního vidění, ovládací systémy včetně světlometu, dále granátomet na vypouštění 40 milimetrových kouřových či plynových granátů, akustické zařízení s dlouhým dosahem a ,,volitelnou" dalekonosnou pušku.

Nové vozidlo SandCat Stormer nabízí unikátní optimalizaci mezi z hlediska užitného zatížení, ochrany a nákladů. Vozidlo  využívá kompozitních materiálů, které pomáhají při zneškodnění možných hrozeb nejen ve válečných zónách, ale také při likvidaci útoků v ulicích. Vozidlo je vybavenou ochranou proti systémům B6/B7 + AK47 7.62x39 AP + Dragunov 7.62x54 AP, ochranou podvozku proti dvěma ručním granátům DM51 a dalšími ochrannými systémy.

Plasan SandCat Stormer se řadí mezi nejlehčí obrněná vozidla, které disponuje takovým vysokým stupněm ochrany. Je navrženo tak, aby sloužilo v nejrůznější škále misí, které vyžadují snadno ovladatelné a chráněné vozidlo. Tyto mise či nasazení zahrnují policejní výkon či zásah v městech, udržování veřejného pořádku, ochranu hranic nebo zajištění národní bezpečnosti.

psali jsme: XM-808 Lockheed Twister: obrněné vozidlo s kloubem

Vozidlo používá spolehlivý podvozek Ford F550 s výkonným motorem s pohonem všech čtyř kol. Toto všechno má vliv na nízké provozní náklady auta. ,,Obrněná" kabina poskytne prostor až 10 lidem posádky, přičemž bylo přihlédnuto k designu a ergonomii celého prostoru, aby měl tým, které jde do akce, mohl spolehlivě a bezpečně plnit svou misi.

Proto je podle automobilky Plasan policejní a protiteroristická verze vozidla SandCat Stormer skutečně ,,ultimátním" obrněným " SUV.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

Zdroj: airrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace