Autonomní autobusy jsou tady

Autonomní autobusy jsou tady
Autor fotografie: Navya|Popisek: Autonomní bus Navya Arma
09 / 11 / 2015, 18:45

Švýcarské město Sion bude první na světě, kde se budou testovat autonomní autobusy.

Startup BestMile založili absolventi École Polytechnique de Lausanne Dédérale (EPFL), ve spolupráci s výzkumníky z jejich alma mater. Tvrdě pracují, aby se přeprava budoucnosti stala již dnes realitou.

Spoluzakladatelka BestMile Anna Koymanse říká: „Je tu velký zájem o dopravní řešení bez řidiče, částečně i díky Google."

BestMile se již zúčastnila dvou evropských projektů, ale tento nový pilotní provoz bude první, kdy budou skuteční zákazníci používat jejich platformu.

Není vyloučeno, že Best Mile bude v budoucnu Googlu na poli dopravních prostředků konkurovat. Zatímco ale ten první pracuje na komplexním řešení autonomní dopravy, BestMile pracuje na tom, čemu říkají „poslední míle“ tedy vzdálenost mezi poslední zastávkou hromadné dopravy a cílem cestujícího. Stejně tak v příměstských oblastech zasahujících do venkova, není situace s hromadnou dopravou zdaleka ideální.

Mluvčí společnosti PostBus, která se spojila s BestMile pro experiment k tomu dodává: „Chceme vidět, zda systém bude použitelný na propojení míst, která nejsou momentálně obsluhována hromadnou dopravou.“

Project se objeví v ulicích Sionu na jaře 2016, v počáteční fázi bude PostBus provozovat dva autonomní vozy, každý pro maximálně 9 osob. Elektrické busy vyrábí francouzská firma Navya, software a logiku vyvinuly společně BestMile a École Polytechnique de Lausanne Dédérale.

Zdroj: BestMile, iHLS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace