Auxylium od Atosu je první taktické LTE komunikační řešení, které obdrželo oficiální certifikaci francouzské armády „Defence Restricted“

Auxylium od Atosu je první taktické LTE komunikační řešení, které obdrželo oficiální certifikaci francouzské armády „Defence Restricted“
Autor fotografie: screenshot Youtube
20 / 12 / 2018, 11:00

Auxylium, taktické LTE komunikační řešení vyvinuté společností Atos pro francouzské ozbrojené síly, získalo oficiální certifikaci „Defence Restricted“. Je to poprvé, co 4G LTE taktické zařízení používané v operačních misích získalo tuto úroveň zabezpečení a je tak oficiálně schopné předávat citlivé informace.

Auxylium denně poskytuje vojákům nasazeným do protiteroristické operace Sentinel šifrované a spolehlivé komunikační řešení, které umožňuje plynulé sdílení informací a účinné ovládání.

Řešení transparentně využívá veřejné i soukromé sítě a kombinuje výhody civilní techniky s úrovní zabezpečení požadovanou pro vojenské vybavení. Je založeno na smartphonu s operačním systémem Android a na vzdáleném rádiovém modulu "Helium" 4G, který vyvinula a patentovala francouzská Agentura pro zadávání veřejných zakázek v oblasti obrany.

Výhodou řešení je odolnost a vysokorychlostní připojení v pohybu kombinované s vysokou úrovní bezpečnosti potvrzovanou certifikátem "Restricted Defence". Auxylium je tak možné používat jako hlavní řešení pro vnitřní bezpečnost, civilní bezpečnost a ochranu OIV(operátoři zásadního významu).

V červnu Atos zahájil nabídku Atos LTE kritické, taktické, bezpečné a odolné komunikace 4G, včetně smartphonů, aplikací a komunikačních zařízení. Tato modulární nabídka typu end-to-end zahrnuje také Auxylium a ultrabezpečnou službu Hoox for mission, sledování zdrojů a řešení pro multimediální dispečink a záznam.

O Atosu

Atos je lídrem v digitálních službách, který zaměstnává 120 000 zaměstnanců v 73 zemích a dosahuje ročního výnosu ve výši 13 miliard EUR.

Atos je evropskou jedničkou v řešení Big Data, kybernetické bezpečnosti, digitálních pracovišť (Digital Workplace). Dále našim zákazníkům poskytujeme cloudové služby, infrastrukturu a datové řešení, stejně jako i transakční služby prostřednictvím společnosti Wordline, evropského lídra v oblasti platebních služeb.

Díky vysoké technologické odbornosti a znalostem průmyslových odvětví společnost Atos pracuje s klienty z různých obchodních sektorů, jako jsou: finanční služby, zdravotnictví, výrobní průmysl, média, telekomunikace, energetika, veřejný sektor, doprava, obrana a retailové podniky.

Společnost Atos je celosvětovým technologickým partnerem Olympijských a Paralympijských her a je kotovaná na pařížské burze CAC40. Společnost Atos působí pod značkami Atos, Atos Syntel, Unify a Wordline.

Tagy článku