Avast jako první na světě uvádí bezplatné zabezpečení pro malé a střední firmy

Avast jako první na světě uvádí bezplatné zabezpečení pro malé a střední firmy
Autor: Avast Software|Popisek: Avast for Business nabízí antivirové řešení pro malé a střední podniky ZDARMA
26 / 02 / 2015, 08:45

Unikátní špičkové antivirové řešení na bázi cloudu, určené primárně malým a středním podnikům, které je poskytováno zcela zdarma.

V loňském roce přišla firma Avast Software se zajímavým řešením pro domácí uživatele "Nový Avast 2015 jako první na světě představuje unikátní funkci „Zabezpečení domácí sítě“.
 
Dnes představuje další unikátní produkt s názvem Avast for Business. Vyniká jednoduchostí implementace, nízkými nároky na správu i sadou funkcí, kterou disponuje, čímž představuje komplexní multiplatformní bezpečnostní nástroj, který splní i ty nejvyšší nároky na ochranu cenných firemních dat.

Avast for Business přináší na trh jednoduché, multiplatformní a cloudové zabezpečení pro malé a střední podniky

Avast Software, výrobce nejdůvěryhodnějšího PC a mobilního zabezpečení na světě, dnes na trh uvádí Avast for Business – bezplatné, cloudové řešení antivirového zabezpečení pro malé a střední podniky s jednoduchou správou, které poskytuje špičkovou ochranu před nejrůznějšími viry i sofistikovanými kyber útoky.

Avast for Business je vůbec prvním bezplatným multiplatformním řešením na trhu určeným malým a středním podnikům. Zabezpečení je zvláště vhodné pro firmy, které disponují nízkým rozpočtem na IT ochranu či limitovanými IT zdroji. Obchodní model, kdy je výrobek v základní verzi nabízen zdarma, napomohl tomu, že je Avast dnes na spotřebitelském trhu nejoblíbenějším poskytovatelem bezpečnostních řešení, který chrání více než 230 miliónů PC, Maců a mobilních zařízení po celém světě.

„Již od roku 2001 poskytujeme domácnostem zdarma prvotřídní zabezpečení,“ řekl Vince Steckler, generální ředitel společnosti Avast Software. „Věříme, že teď nastal ten správný čas začít nabízet skvělé zabezpečení, které bude nejen zdarma, ale navíc bude jednoduché na implementaci a správu, také malým a středním podnikům. Malé a střední podniky často nahlížejí na data o svých zákaznících a jejich objednávkách v jiných souvislostech než velké firmy. Avast for Business se proto zaměřuje právě na tyto menší firmy a problémy, kterým čelí v bezpečnostní oblasti (zejména v důsledku nedostatečné úrovně ochrany plynoucí z využívání výrobků určených pro koncové spotřebitele). Z tohoto důvodu se Avast rozhodl začít poskytovat prvotřídní řešení zabezpečení určené právě těmto firmám, tak aby je jednak ochránil, a zároveň jim do budoucna umožnil růst jejich podnikání.”

Síla Avastu spočívá v síti více než 230 miliónů uživatelů, jejichž zařízení fungují de facto jako senzory, které poskytují informace ohledně podezřelých souborů a pomáhají detekovat a neutralizovat nové hrozby ihned, jakmile se objeví. Jakmile Avast na zařízení identifikuje podezřelý soubor a nahlásí jej zpět svým serverům, jsou všichni uživatelé Avastu po celém světě od toho momentu okamžitě chráněni. Na základě používání Avast for Business se malé a střední podniky také stanou součástí této „sítě senzorů“ a budou z ní tak moci zároveň i profitovat.

Avast for Business

Avast for Business nabízí natolik intuitivní instalaci, konfiguraci i správu, že již není nutné mít permanentně k dispozici IT manažera. Uživatelé jsou schopni snadno monitorovat, spravovat a chránit veškerá zařízení firmy kdekoliv a kdykoliv pomocí jediné konzole řízené z cloudu.

Základními funkcemi Avast for Business jsou:

 • Bezplatná antivirová ochrana (souborový, webový a mailový štít);
 • HTTP a HTTPS skenování a integrovaná ochrana webového prohlížeče;
 • Webová konzole určená na správu dostupná odkudkoliv a kdykoliv;
 • Pokročilý reportovací a notifikační systém;
 • Multiplatformní podpora zahrnující Windows a Mac OS X.

Pro pokročilejší bezpečnostní požadavky nabízí Avast for Business také prémiové služby a funkce. Nejsou stanoveny žádné limity ohledně počtu chráněných zařízení a firmy tak mohou licence aktivovat a deaktivovat podle aktuální potřeby. Podniky se proto mohou zaměřit na svůj byznys a jeho rozvoj a nedělat si starosti z příliš vysokých nákladů na IT ochranu svých dat.

Základní balíček je doplněn o následující prémiové funkce:

 • Firewall;
 • SafeZone;
 • Sandbox;
 • Anti-spam;
 • Skartovač dat;
 • Ochrana serverů Exchange a Sharepoint.

Během roku 2015 Avast představí také nové programy pro distributory a poskytovatele služeb, tak aby mohly i tyto tradiční kanály naplno využívat všech benefitů spojených s nabízením bezplatného zabezpečení firmám.

Na léto Avast dále plánuje organizaci vůbec prvního partnerského setkání s cílem představit vizi a strategii Avastu v rámci partnerské spolupráce, včetně možnosti řešit konkrétní funkce a vlastnosti produktů ve vztahu ke konkrétním potřebám partnerů.

„Nový Avast for Business je dnes na trhu jednoduše tím nejlepším cloudovým antivirovým řešením bez ohledu na cenu. Avast for Business zahrnuje všechny potřebné funkce bez jakýchkoli zbytečností, kterými často disponují konkurenční produkty. Výsledkem je přehledné a intuitivní rozhraní, které i malým a středním podnikům umožňuje využívat špičkové firemní zabezpečení, se kterým jsme se dříve mohli setkat pouze u velkých korporací,“ řekl Kyle Barker z Championship Networks, jednoho z partnerů společnosti Avast.

Avast for Business podporuje Mac, Windows Desktop a Windows Server a v budoucnu představí i řešení pro mobilní zařízení. Avast for Business je momentálně dostupný pouze v anglickém jazyce a lze jej stáhnout na //www.avast.com/avast-for-business.

O firmě Avast

Avast Software (www.avast.com), výrobce nejdůvěryhodnějšího PC a mobilního bezpečnostního řešení na světě, chrání více než 230 miliónů uživatelů, mobilních zařízení a počítačů. Firma Avast působí v oboru počítačové bezpečnosti více než 25 let a je jednou z nejstarších firem v tomto oboru. Její portfolio zahrnuje vše od bezplatného antiviru pro PC, Mac nebo Android až po prémiové produkty a služby pro firmy. Kromě toho, že jsou produkty společnosti Avast dlouhodobě nejlépe hodnoceny na populárních internetových portálech po celém světě, je jejich kvalita oceněna také certifikacemi od mnoha významných společností, jako jsou VB100, AV-Comparatives, AV-Test, OPSWAT, ICSA Labs a West Coast Labs.

 

Psali jsme také:

Domácí počítače jsou snadná kořist hackerů

Česká spořitelna opět varuje před útoky hackerů

Nový Avast 2015 jako první na světě představuje unikátní funkci „Zabezpečení domácí sítě

Česká spořitelna varuje před novým virem

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace