Avast představuje novou a dosud nejvýkonnější verzi svých vlajkových antivirových produktů – Nitro Update

Avast představuje novou a dosud nejvýkonnější verzi svých vlajkových antivirových produktů – Nitro Update
Autor fotografie: Avast|Popisek: Ilustrační foto
23 / 06 / 2016, 10:00

Tisková zpráva: V případě instalace nové verze Avastu s označením „Nitro Update“ běží počítač Windows 10 rychleji, než kdyby na něm Avast nainstalovaný nebyl.

Praha, 23. června 2016 – Avast Software, výrobce nejdůvěryhodnějšího zabezpečení pro PC a mobily na světě, představil novou verzi svého vlajkového bezpečnostního produktu, která klade důraz na vyšší rychlost při práci s počítačem, na lepší výkon systému jako celku a zároveň přichází s inovativní technologií na bázi cloudu, díky které jsou dnes stále sofistikovanější hrozby identifikovány  a analyzovány v reálném čase. Spolu s novou verzí Avastu označovanou jako Nitro Update přichází také vylepšení zabezpečení a výkonu internetového prohlížeče Avast SafeZone, který izoluje relace procházení internetu, a tak poskytuje uživatelům vyšší úroveň zabezpečení a soukromí během surfování oproti standardním prohlížečům.

Nezávislý průzkum provedený testovací institucí AV-Comparatives zjistil, že počítač běží v případě používání Avast Antivirus Nitro Update rychleji než s produktem Windows Defender, který je na počítačích Windows 10 ve výchozím nastavení zapnutý. Testy prokázaly, že Avast zatěžoval systém počítače dvakrát méně než Windows Defender.

Avast Nitro Update přesouvá část své bezpečnostní analýzy, která identifikuje a analyzuje hrozby, do cloudu, což způsobuje uvolnění výpočetního výkonu počítače. Takto získaný výpočetní výkon pak může být použit pro rychlejší práci včetně minimální zátěže na celkový systém.

Nejmodernější technologie CyberCapture, kterou Avast interně vyvinul, nabízí vylepšenou detekci a analýzu dosud neznámých hrozeb. Kyber-útoky se staly pro útočníky výnosným byznysem a jsou čím dál tím sofistikovanější. To znamená, že schopnost identifikovat a reagovat na hrozby, které dosud nebyly zaznamenány, v reálném čase, je pro ochranu uživatelů zcela zásadní. Pomocí nové funkce CyberCapture, která běží v cloudu, uživatelé těží z detekce dosud neznámých (tzv. zero-second) hrozeb. Spíše než na nejnovější aktualizace virové databáze CyberCapture sází na izolování neznámých souborů v bezpečném prostředí a okamžitou automatickou analýzu nových hrozeb prostřednictvím navázání obousměrné komunikace s virovou laboratoří Avastu. Jakmile je ukončena analýza souboru, tým Avastu uživatele informuje o tom, jestli je soubor bezpečný či nikoliv. Uživatelé také mají možnost přímé komunikace s experty virové laboratoře – tento mechanismus umožňuje rychlejší odezvu na nové hrozby a celkově bezpečnější ekosystém.

„Nejvyšší prioritou pro nás v Avastu vždy bylo poskytovat uživatelům nejlepší možnou ochranu proti nově vznikajícím hrozbám,“ řekl Vince Steckler, generální ředitel společnosti Avast. „Kromě toho se také maximálně snažíme o to, aby náš produkt fungoval v rámci systému uživatele bezproblémově, neboť víme, že nikdo nechce antivirus, který zpomaluje počítač. Pomocí nové verze našeho vlajkového programu s označením Nitro Update přinášíme uživatelům produkt, který minimálně zatěžuje jejich systém a naopak  poskytuje vyšší výkonnost. To vše při zachování špičkové ochrany.“

Společně s prvotřídní ochranou, na kterou jsou uživatelé zvyklí, přichází nová verze s označením Nitro Update s těmito dalšími funkcemi:

  • Nízká zátěž systému: Díky nové verzi s názvem Avast Antivirus Nitro Update počítač startuje v průměru o 11 % rychleji. Kromě toho je rychlejší i stahování samotného produktu, a to díky menší velikosti instalačního souboru. Nově vyvinutá bezpečnostní analýza na bázi cloudu pak navíc významně pomáhá uvolnit výkon procesoru pro další aktivity na daném zařízení. Podle nezávislého průzkumu testovací instituce AV-Comparatives má Avast na Windows 10 v porovnání s Windows Defenderem o polovinu nižší systémovou zátěž.
  • CyberCapture: Tato nová technologie zachycuje a analyzuje neznámé soubory 
  • a chrání před novými hrozbami. Technologie umožňuje zajistit ochranu uživatelů před novými hrozbami ještě před otevřením potenciálně nebezpečného souboru.
  • Nově zavedené měsíční aktualizace: Aby Avast zůstal o krok napřed před všemi útočníky, bude nyní vydávat automatické aktualizace programu každý měsíc.
  • Vysoce kvalitní zabezpečení HTTPS: Pomocí vylepšené technologie Webového štítu (WebShield) Avast skenuje všechny stránky zabezpečené protokolem HTTPS proti malware a jiným potenciálním hrozbám. Téměř 30 % veškerého webového provozu dnes běží přes HTTPS. Avast denně v průměru detekuje 50.000 nakažených unikátních URL a měsíčně ochrání na 3,2 milionu uživatelů před stažením malware či v přístupu k HTTPS stránkám, které malware distribuují. Nezávislá studie Concordia University v kanadském Montrealu ukázala, že Avast poskytuje nejbezpečnější HTTPS skener na trhu.
  • Vylepšená funce Zabezpečení domácí sítě: Avast Nitro Update přichází s vylepšenou ochranou domácích routerů, která zahrnuje detekci 12 nových typů zranitelností. Chrání uživatele před DNS a bankovními útoky a plně zabezpečuje ochranu síťových disků a routerů.
  • Vylepšený prohlížeč Avast SafeZone: Prohlížeč Avast SafeZone je dostupný všem uživatelům Avastu, včetně těch, kteří používají bezplatný Avast Free Antivirus. Nová verze prohlížeče klade důraz na rychlejší a ještě bezpečnější prohlížení webových stránek, včetně zesílené ochrany soukromí uživatelů během provádění on-line nákupů a bankovních transakcí. Prohlížeč také nabízí možnost blokování nepříjemných reklam.

Současní uživatelé Avastu mohou přejít na novou verzi pomocí aktualizace svého programu a všichni ostatní si mohou Avast Antivirus Nitro Update stáhnout na www.avast.com.

O společnosti Avast
Avast Software (www.avast.com), výrobce nejdůvěryhodnějšího PC a mobilního bezpečnostního řešení na světě, chrání 230 miliónů uživatelů, mobilních zařízení a počítačů. Společnost Avast Software působí v oboru počítačové bezpečnosti více než 25 let a je jednou z nejstarších firem v tomto oboru. Její produktové portfolio zahrnuje vše od bezplatného antiviru pro PC, Mac nebo Android až po prémiové produkty a služby pro firmy. Kromě toho, že je Avast dlouhodobě skvěle hodnocen samotnými uživateli na internetových portách po celém světě, je jejich kvalita oceněna také certifikacemi od mnoha významných společností, jako jsou VB100, AV-Comparatives, AV-Test, OPSWAT, ICSA Labs a West Coast Labs.

Tagy článku