AXIS Guard Suite - software pro analýzu obrazu. Síťovou kameru změní na inteligentní bezpečnostní systém

AXIS Guard Suite - software pro analýzu obrazu. Síťovou kameru změní na inteligentní bezpečnostní systém
Autor fotografie: Axis Communications|Popisek: Softwarový balíček AXIS Guard Suite
30 / 09 / 2015, 17:15

Softwarový balíček AXIS Guard Suite obsahuje řadu robustních aplikací pro analýzu videa, jež rychle promění síťové kamery Axis na inteligentní bezpečnostní systémy umožňující více proaktivní přístup k využití videodohledu.

Cílem této nabídky jsou malé a středně velké instalace, které mohou těžit z předností cenově dostupného řešení pro efektivní videodohled se snadnou instalací, které je vhodně přizpůsobené pro komerční, průmyslové i veřejné oblasti, budovy a vnitřní prostory.

Společnost Axis Communications představuje balíček AXIS Guard Suite s aplikacemi pro analýzu videa, který rozšiřuje její portfolio řešení pro videodohled v podobě cenově výhodné nabídky nástrojů pro analýzu obrazu, které se snadno instalují. Aplikace jsou k dispozici pro nejrůznější potřeby monitoringu, skvěle doplňují širokou nabídku síťových kamer Axis a lze je snadno integrovat v rámci řešení AXIS Camera Station – prověřeného systému řízení videa (VMS – video management system) optimalizovaného pro síťové video produkty společnosti Axis.

„Díky balíčku aplikací AXIS Guard Suite můžete rozšířit možnosti videodohledu, jaké nabízejí síťové kamery, a proměnit je na ještě mnohem výkonnější zařízení. Nyní i malé a střední podniky mohou využít schopností účinné detekce pohybu, která vyústí v menší počet falešných poplachů a nezachycených událostí, a přitom poskytne účinnější možnosti pro vyšetřování incidentů. Balíček AXIS Guard Suite je ideálním a cenově výhodným rozšířením, které zákazníkům zajistí bezpečnější a lepší ochranu jejich areálů a majetku,“ řekl Peter Friberg, ředitel divize Solution Management společnosti Axis Communications.

Balíček aplikací AXIS Guard Suite nabízí spolehlivé řešení využitelné v prostorech s malou mírou pohybu, například monitoring obchodů a kanceláří po pracovní době, parkovišť a jiných nehlídaných prostorů, kde je potřebná spolehlivá detekce pohybu. Navíc je možné využít dalších možností detekce pohybu v obrazu díky partnerům společnosti Axis pro vývoj aplikací, kteří poskytují širokou škálu analytických nástrojů, jež spolupracují se síťovými video produkty společnosti Axis.

Analýza obrazu probíhá přímo na nekomprimovaném video streamu kamery a je podporována technologií pro filtraci falešných alarmů s názvem AXIS False Alarm Filtering, která zajišťuje vysokou spolehlivost. AXIS Guard Suite nabízí tři aplikace:

  • AXIS Motion Guard: Slouží obecně pro detekci pohybu, typicky v místech, která mají být po pracovní době prázdná, například parkoviště, staveniště, atd.
  • AXIS Fence Guard: Pro ochranu oplocených prostor, detekuje pokusy o přelezení nebo poničení plotu.
  • AXIS Loitering Guard: Slouží pro detekci podezřelého chování v poloveřejných prostorech, kde potulování osob může představovat bezpečnostní riziko.

Balíček aplikací AXIS Guard Suite je navržen tak, aby instalační firmy měly s jeho implementací co nejméně potíží. Aplikace je možné stáhnout z galerie AXIS Camera Application Platform (ACAP), snadno se instalují a konfigurují díky intuitivnímu uživatelskému rozhraní, kontextové nápovědě a inteligentním volbám pro konfiguraci. Instalačního technika provede v pěti krocích průvodce nastavením kalibrace, pole záběru, filtrů a zákaznického profilu (například pro noční dobu, větrné dny, atd.).

AXIS Guard Suite by měl být dostupný ve 4. čtvrtletí 2015 za výrobcem doporučenou maloobchodní cenu 3600 Kč za aplikaci na jednu kameru prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis.

Video: //www.axis.com/cz/cs/products/axis-guard-suite

Zdroj: Axis Communications

Tagy článku