Axis pokračuje v inovacích a uvádí dvě speciální rohové kamery pro specifické účely.

Axis pokračuje v inovacích a uvádí dvě speciální rohové kamery pro specifické účely.
28 / 09 / 2018, 14:00


Společnost Axis Communications dále vychází vstříc potřebám zákazníků a oznamuje dva modely speciálních kamer určených pro instalaci do rohu, které mají konstrukční prvky navržené s ohledem na úzce vymezené instalace. Síťová kamera AXIS P9106-V Brushed Steel je ideální pro spojení s designem interiéru výtahů, zatímco AXIS P9106-V White je kamera s ochranou proti zranění (s označením anti-ligature), která se uplatní mimo jiné ve zdravotnictví. Kamery s rozlišením 3 MP jsou speciálně navržené pro optimální záběr z rohu do rohu. Mohou pokrýt až 130° vodorovně a 95° svisle, bez mrtvých úhlů.

„Při výběru kamer pro specifické účely, jako je videodohled výtahů, vyšetřovacích místností a psychiatrických oddělení, se naši klienti setkávají s výzvami a potřebami, pro které standardní produkty dostupné na trhu nejsou dostačující," řekl Michael Chen, globální produktový ředitel společnosti Axis Communications. „Díky naší silné partnerské síti v celosvětovém měřítku jsme schopni úzce spolupracovat se systémovými integrátory a koncovými uživateli a zajistit, že návrhy nových kamer budou skutečně užitečné a překonají očekávání v oblasti estetiky, použitelnosti i odolnosti. Neustále inovujeme s ohledem na dlouhodobé využití a nyní jsme hrdí na to, že můžeme představit tyto dvě nové speciální kamery, které pomohou klientům využít naši technologii i v nových průmyslových odvětvích."

Bílý model kamery AXIS P9106-V je navržen tak, aby eliminovalšance, že se zranitelné osoby, jako jsou osoby v psychiatrické péči nebo osoby zadržené policií, použijí zařízení k sebepoškození. Síťový audio přenos je možné zajistit doplněním kamery o externí modul AXIS T6112 s rozhraním pro audio komunikaci a řízení vstupů a výstupů (I/O) a s portcast technologií. Díky tomu může kamera také zaznamenávat dialog, například  při instalaci v policejních vyšetřovacích místnostech. Kromě toho lze kameru snadno natřít jinou barvou, aby odpovídala jakémukoli prostředí a nijak nerušila nebo nedráždila zranitelné osoby. Pokud dojde k zašpinění kamery, její čelní sklo je odolné proti otěru a chemikáliím a snadno se čistí s pomocí čistících prostředků nebo prostého odstraňovače graffiti.

Model z leštěné oceli je navržen tak, aby se hodil k elegantním výtahovým kabinám, například v luxusních budovách v komerčním prostředí. Kamera nemá žádné viditelné šrouby a zaujme stylovým designem. Pokud se kamera znečistí nebo se stane terčem vandalismu, trvanlivé čelní sklo lze opět snadno vyčistit nebo vyměnit podobně jako v případě bílého modelu.

Michael dodává: „Zvláště v případě výtahů zákazníci vyjádřili potřebu zjednodušit přístup ke kameře, aby při údržbě technik nemusel vstupovat do výtahové šachty. Navrhli jsme proto, aby byla kamera plně přístupná zevnitř výtahu, což snižuje čas a náklady na servis. Zároveň je kamera kompaktní a diskrétní, aby ladila s elegantním prostředím. "

Nové rohové kamery se lze snadno instalovat díky inovativním montážnímu těsnění. Dodávají se navíc předem zaostřené a pomáhají tak technikům rychle a správně dokončit instalaci, což snižuje časové náklady.

Oba modely mají krytí IK10 a IP66 pro ochranu proti nárazu, nečistotám a průniku vody. Tyto odolné kamery umožňují mnoho způsobů připojení odpovídajících specifickému prostředí instalace. Vybrat lze mezi napájením PoE, PoE přes koaxiální kabel a PoE přes dvoulinkový kabel (konektivitu musí zajistit další zařízení). Poslední z variant je běžná například pro pohyblivou kabeláž ve výtahových šachtách.

Kamery budou k dispozici ve čtvrtém čtvrtletí na doporučené maloobchodní ceny 649 USD pro síťovou kameru AXIS P9106-V Brushed Steel a 599 USD pro AXIS P9106-V White model.

O společnosti Axis Communications

Společnost Axis je tvůrcem síťových řešení, která umožňují zvyšovat úroveň zabezpečení, přinášejí nové způsoby podnikání a vytvářejí tak chytřejší a bezpečnější svět. Jako přední světový hráč v oblasti síťového videa nabízí Axis produkty a služby v oblasti videodohledu a videoanalýzy, řízení přístupu a audiosystémů. V současnosti má Axis přes 3 000 zaměstnanců ve více než 50 zemích a při poskytování řešení zákazníkům spolupracuje s partnery z celého světa. Axis je společnost založená v roce 1984 se sídlem ve Švédsku. Je zalistována na burze NASDAQ Stockholm pod značkou AXIS.

Další informace o společnosti Axis naleznete na webu www.axis.com.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace