Axis představuje inovativní dohledové řešení se zorným polem 360° a přiblížením detailů

Axis představuje inovativní dohledové řešení se zorným polem 360° a přiblížením detailů
Autor fotografie: Axis Communications|Popisek: AXIS Q6000-E Network Camera
30 / 09 / 2014, 11:00

Model AXIS Q6000-E je inovativní síťová kamera nabízející dohled se záběrem v úhlu 360°, který zajišťují čtyři kamerové hlavy s rozlišením 2 megapixely, a pokud se spojí s kamerou AXIS Q60-E, nabízejí současně optické přiblížení obrazu s vysokým rozlišením detailů v oblasti, kterou je potřeba prozkoumat – a to jediným kliknutím.

Společnost Axis Communications, světový leader v oblasti IP kamer, oznamuje, že uvede síťovou kameru AXIS Q6000-E, venkovní síťovou kameru se zorným polem 360°, kterou je možné bezproblémově integrovat s kopulovými síťovými kamerami řady AXIS Q60-E s funkcí PTZ (otáčení / naklánění / přiblížení) a vytvořit tak jedinečné dohledové řešení. Jediným kliknutím mohou operátoři s velkou přesností opticky přiblížit detaily záběru na potřebné místo a současně si mohou udržet přehled o rozsáhlých plochách až 20.000 m2– což přibližně odpovídá rozloze čtyř fotbalových hřišť. Díky tomu je kamera AXIS Q6000-E ideální pro použití v městských dohledových řešeních, například při monitorování veřejných náměstí nebo parkovišť a prodejních prostorů v nákupních centrech, jakož i dalších otevřených ploch.

„Kamera AXIS Q6000-E naplňuje potřebu snadno monitorovat rozsáhlou plochu a současně mít možnost opticky přiblížit detaily,“ říká Erik Frännlid, ředitel managementu produktů společnosti Axis Communications. „Úzká vzájemná integrace s venkovní PTZ kamerou AXIS Q60-E přináší praktické a inovativní řešení, které navíc šetří místo a nabízí nové a jedinečné možnosti video dohledu.“

Tento nový produkt otevře nové možnosti, jak řešit častý problém, kdy například při dohledu ve městě je potřeba mít jak PTZ kameru, která dokáže zprostředkovat detaily, tak současně i kamery s celkovým přehledem, jež pokryjí celou oblast. Nyní stačí ukázat na jakýkoli objekt v záběru kamery AXIS Q6000-E a kamera AXIS Q60-E díky možnosti ovládat funkce PTZ jediným kliknutím umožní operátorům opticky přiblížit konkrétní potřebné místo v záběru. Při použití dvou monitorů je možné mít celkový přehled v celém zorném poli 360° díky kameře AXIS Q6000-E i přiblížený záběr z kamery AXIS Q60-E, díky čemuž mají operátoři k dispozici velmi detailní záběr a současně si zachovávají přehled nad celou monitorovanou oblastí.

Výstupem kamery AXIS Q6000-E jsou vícenásobné, individuálně konfigurovatelné video streamy s kompresí H.264, jež optimálně upravuje obrazová data pro co nejlepší využití přenosového pásma a ukládání obrazu bez negativního dopadu na jeho kvalitu. Pro ještě větší flexibilitu je podporován i formát Motion JPEG.

Jakoukoli kameru z řady AXIS Q60-E lze snadno a rychle namontovat dovnitř kamery AXIS Q6000-E, čímž lze například snadno upgradovat stávající instalace s kamerami AXIS Q60-E na sledování rozsáhlých ploch při současném zachování možnosti zachytit každý potřebný detail – a to jediným kliknutím. Není nutné použít jakékoli další montážní úchyty nebo jiné další vybavení, protože kamery AXIS Q6000-E používají stejné úchyty i síťové kabely jako kamery AXIS Q60-E, což minimalizuje čas a náklady na instalaci. Kamery AXIS Q6000-E navíc podporují napájení přes síť (protokol Power over Ethernet Plus – PoE+) a toto napájení lze převzít od kamer AXIS Q60-E, takže odpadne i potřeba dalších napájecích kabelů.

Kamera AXIS Q6000-E má podporu v nejširší základně v daném oboru, která nabízí software pro správu a řízení videa prostřednictvím Partnerského programu společnosti Axis pro vývoj aplikací. Kamera dále podporuje systémy a aplikace AXIS Camera Companion, AXIS Camera Application Platform a specifikace ONVIF, které zajišťují spolupráci se síťovými video produkty, a hostingový systém AXIS Video Hosting System (AVHS) s připojením kamery jedním kliknutím (One-Click Camera Connection).

Plánuje se, že kamera AXIS Q6000-E bude k dispozici ve 4. čtvrtletí 2014 prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis.

Prohlédněte si video:

Zdroj: //www.axis.com/

Další informace o společnosti Axis Communications vám poskytnou:
Marek Pavlica, Regional Communications Specialist, Russia, CIS & Eastern Europe, Axis Communications
Telefon: +420 734 319 237, E-mail: marek.pavlica@axis.com
Ivan Sobička, Senior Consultant, TAKTIQ COMMUNICATIONS s.r.o.
Telefon: + 420 604 166 751, E-mail: ivan.sobicka@taktiq.com

 

Tagy článku