Axis představuje novou dveřní stanici. Multifunkční zařízení zajistí dohled, přístup i komunikaci

Axis představuje novou dveřní stanici. Multifunkční zařízení zajistí dohled, přístup i komunikaci
Popisek: AXIS A8207-VE
01 / 05 / 2019, 12:00

Společnost Axis Communications představuje novou síťovou dveřní video stanici AXIS A8207-VE, která umožňuje současně kamerový dohled, komunikaci s návštěvníky u dveří a řízení přístupu s pomocí RFID čtečky – to vše v jediném, snadno ovladatelném zařízení.

Novinka s názvem AXIS A8207-VE Network Video Door Station potvrzuje závazek společnosti Axis dále rozšiřovat nabídku dveřních stanic a spojuje kamerový systém s řízením přístupu. Přináší tak přidanou hodnotu pro různá bezpečnostní řešení.

Dveřní stanice kombinuje plně funkční 6 MP síťovou kameru s vysoce kvalitní, obousměrnou audio komunikací a vzdáleným řízením přístupu. Má také integrovanou RFID čtečku a podporuje video a audio analýzy, jako je detekce pohybu nebo zvuku, která umožňuje spouštět nahrávky nebo jiné události. Díky otevřeným standardům a s pomocí několika hardwarových rozhraní je tuto dveřní stanici možné lehce integrovat s ostatními systémy a řešeními, a pomáhá tak splnit jak současné, tak budoucí potřeby organizací. Indukční smyčka pro naslouchadla navíc zpřístupňuje interakci lidem se ztrátou sluchu.

„Jsem opravdu rád, že do našeho portfolia přibyla stanice AXIS A8207-VE,“ říká Karl Hill, produktový ředitel divize New Business ve společnosti Axis Communications. „Umožňuje nám totiž pokrýt řadu nových aplikací a vyplňuje mezeru na trhu interkomů, které jsou přizpůsobené potřebám našich profesionálních bezpečnostních partnerů a zákazníků. Například v univerzitní budově mohou studenti a další návštěvníci využít dveřní stanici, aby se dovolali profesorovi, kterého navštěvují, a aby se následně dostali dovnitř. Současně mohou bezpečnostní pracovníci používat video ze dveřní stanice jako přirozenou součást kamerového systému, komunikovat s lidmi v nouzových situacích nebo oznamovat obecné pokyny. “

V prostředí maloobchodu může AXIS A8207-VE skvěle sloužit u zadních dveří a nakládacích ramp. Integrovaná čtečka umožňuje zaměstnancům vstoupit na pracoviště, aniž by někdo z kolegů musel běžet do zadní části obchodu a otevírat dveře. Přitom není potřeba vytvářet a distribuovat mnoho kopií klíčů, které lze snadno ztratit nebo odcizit a mohou tak skončit v nepovolených rukou. Zavedení dodavatelé mohou mít svou vlastní přístupovou kartu nebo PIN, které umožňují vstup do budovy pouze během pracovních hodin, zatímco noví či neznámí dodavatelé použijí zvonkové tlačítko. Zaměstnanci pak mohou na volání odpovědět prostřednictvím běžného stolního telefonu nebo mobilní aplikace a udělit přístup.

Po skončení pracovní doby často pracovníci obchodu odcházejí zadními dveřmi, někdy s hotovostí pro vklad do banky. Dveřní stanice je proto vybavena HDMI výstupem, který umožňuje velmi snadno připojit vnitřní displej se živým náhledem. Personál si tak může před otevřením dveří snadno ověřit, že je vchod bezpečný. Sníží se tím riziko napadení a zároveň se zvýší pocit pocitu bezpečí zaměstnanců.

Síťová dveřní video stanici AXIS A8207-VE bude v České republice dostupné od května 2019 prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis za 31900 Kč.

 

O společnosti Axis Communications

Společnost Axis nabízí inteligentní bezpečnostní řešení, která vedou k chytřejšímu a lépe chráněnému světu. Axis je největší světový dodavatel na trhu IP kamer a působí jako hybná síla v tomto odvětví tím, že průběžně uvádí inovativní síťové produkty založené na otevřené platformě. S pomocí globální sítě partnerů tak přináší svým zákazníkům vysokou hodnotu.

Axis si zakládá na dlouhodobých vztazích se svými partnery, kterým poskytuje na stávajících i na nových trzích jak průlomové síťové produkty, tak i své znalosti.

Axis má více než 2.700 vlastních zaměstnanců ve více než 50 zemích na celém světě a spolupracuje s globální sítí více než 90.000 partnerů. Axis je společnost založená v roce 1984 se sídlem ve Švédsku. Je zalistována na burze NASDAQ Stockholm pod značkou AXIS. Více informací o společnosti Axis najdete na naší webové stránce www.axis.com.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace