Axis představuje novou řadu pozičních kamer pro rozšířené možnosti reakce při dohledu nad rozlehlými prostory

Axis představuje novou řadu pozičních kamer pro rozšířené možnosti reakce při dohledu nad rozlehlými prostory
Popisek: kamera
31 / 05 / 2017, 07:30

Společnost Axis uvádí novou generaci pozičních kamer a poskytuje tak operátorům rychlejší a přesnější schopnosti otáčení a naklánění pro monitorování rozlehlých areálů, obvodů a hranic v reálném čase a pro okamžitou reakci na bezpečnostní alarmy a incidenty. Díky rozšířeným schopnostem umožňuje nová řada pozičních kamer zajistit dohled nad místy s velkou plochou pomocí menšího počtu kamer, s možností mít neblokované zorné pole s úhlem záběru 360 stupňů ve dne i v noci a záběr se svislým úhlem 135 stupňů od země k obloze.

Společnost Axis Communications, světový leader v oblasti IP kamer, vyšla vstříc některým z nejtíživějších potřeb organizací ze soukromého i veřejného sektoru v oblasti videodohledu a uvádí nové optické, dvouspektrální a termální poziční kamery.

„V zásadě lze potřeby mnoha našich zákazníků zredukovat na jeden společný problém: je třeba velmi rychle rozpoznat a reagovat na incidenty a narušení podél perimetrů a samozřejmě uvnitř areálů. Naším úkolem je vytvořit podmínky, aby se zákazníci mohli věnovat své práci - a naše nová řada kamer se stará právě o toto,“ říká Michael Chen, globální produktový manažer společnosti Axis. „Místa, která je potřeba monitorovat, mohou být velmi rozlehlá – mnoho tisíc hektarů s obvodem stovek kilometrů – a statické kamery mohou být pro zajištění uceleného zorného pole nepoužitelné. Je proto nutné používat otáčení a naklánění, přičemž poziční kamery v naší nové řadě tyto schopnosti posouvají výkonově na novou úroveň.“

Funkce a vlastnosti charakteristické pro nové poziční kamery:
- Velmi rychlé pohyby při otáčení, naklánění a přibližování záběru (PTZ – pan / tilt / zoom) s průběžným ostřením.
- Vestavěná elektronická stabilizace obrazu (EIS – electronic image stabilization) pomáhá eliminovat otřesy způsobené nestabilním povrchem místa instalace nebo pohybem montážních sloupků ve větru.
- Slot SFP pro snadné uspořádání kabelů a rychlou a efektivní instalaci optických kabelů na dlouhé vzdálenosti.
- Výkonné schopnosti zaměření pozice i za silného větru a v širokém rozsahu teplot.
- Flexibilní možnosti montáže přímo na sloupy nebo na stěny a sloupky pomocí robustního příslušenství.

Novou řadu tvoří termální poziční kamery, optické PTZ poziční kamery a dvouspektrální PTZ poziční kamery, jež kombinují optické i termální snímání:

Termální PT síťové kamery AXIS Q8641-E a AXIS Q8642-E
Termální poziční kamery nabízejí vynikající kontrast termálního obrazu a zorné pole 10°, což ve spojení s analytickými nástroji umožňuje detekci s dlouhým dosahem a okamžité vizuální potvrzení pro operátora.

Síťové PTZ kamery AXIS Q8685-E/-LE
Optické poziční PTZ kamery poskytují video s vysokou kvalitou a rozlišením HDTV 1080p a dále 30x přiblížení s obnovou zaostření a extrémní světelnou citlivost. Kombinace technologie Forensic WDR společnosti Axis (široký dynamický kontrast s parametry pro soudní dokazování) a vysoké světelné citlivosti zaručuje, že obraz bude použitelný i za špatných světelných podmínek.

Dvouspektrální síťové PTZ kamery AXIS Q8741-E a AXIS Q8742-E
Dvouspektrální poziční PTZ kamery nabízejí kombinaci dvou živě přenášených video streamů: jednoho z termálního čidla – pro detekci a ověřování – a druhého z optického snímacího senzoru s vysokým rozlišením – pro identifikaci barev a detailů. Kamery rovněž mají 30x přiblížení, technologii Forensic WDR, jakož i vysokou světelnou citlivost.

Kromě toho mají kamery AXIS Q8741-LE, AXIS Q8742-LE a AXIS Q8685-LE infračervený senzor s dlouhou životností a dosahem pro lepší snímání ve tmě. Pokud se tyto kamery mají používat v místech, kde je vysoké riziko znečištění skleněného krytu prachem, solemi, pískem nebo sazemi z výfuků vozidel – například při sledování provozu, na letištích, přístavech a při dohledu na veřejných prostorech, je možné je vybavit stěračem a ostřikovačem, které umožňují údržbu za deště nebo od nečistot na dálku.

Kamery budou k dostání prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis ve 2. a 3. čtvrtletí 2017.

O společnosti Axis Communications

Společnost Axis nabízí inteligentní bezpečnostní řešení, která vedou k chytřejšímu a lépe chráněnému světu. Axis je největší světový dodavatel na trhu IP kamer a působí jako hybná síla v tomto odvětví tím, že průběžně uvádí inovativní síťové produkty založené na otevřené platformě. S pomocí globální sítě partnerů tak přináší svým zákazníkům vysokou hodnotu.
Axis si zakládá na dlouhodobých vztazích se svými partnery, kterým poskytuje na stávajících i na nových trzích jak průlomové síťové produkty, tak i své znalosti.

Axis má více než 2.700 vlastních zaměstnanců ve více než 50 zemích na celém světě a spolupracuje s globální sítí více než 90.000 partnerů. Axis je společnost založená v roce 1984 se sídlem ve Švédsku. Je zalistována na burze NASDAQ Stockholm pod značkou AXIS. Více informací o společnosti Axis najdete na naší webové stránce www.axis.com.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.