Axis představuje síťovou radarovou technologii pro precizní detekci pohybu ve větších oblastech

Axis představuje síťovou radarovou technologii pro precizní detekci pohybu ve větších oblastech
29 / 09 / 2017, 16:30

Společnost Axis rozšiřuje rozsáhlé portfolio svých produktů o síťovou radarovou technologii. Tato technologie plošné detekce pohybu ignoruje mnoho běžných spouštěčů, které způsobují falešné poplachy, a byla navržena tak, aby její instalace byla snadná stejně jako integrace do stávajících systémů.

Společnost Axis Communications, světový leader v oblasti IP kamer, představuje svůj nový síťový radarový detektor AXIS D2050-VE (Network Radar Detector). Radarová technologie se používá k přesné a spolehlivé detekci pohyblivých objektů v různých světelných a klimatických podmínkách. Je skvělým doplňkem pro kamery s funkcí detekce pohybu v záběru a nabízí možnost sledování pohybujících se objektů pomocí PTZ kamer (otáčení, naklánění a přibližování záběru – pan/tilt/zoom). Radar navíc umožňuje pokrýt širokou oblast, zatímco termokamery jsou vhodnější pro ochranu dlouhých perimetrů. Vzhledem k tomu, že tento produkt jsme vyvinuli především pro středně velké průmyslové instalace, je navržen tak, aby jej bylo možné integrovat s kamerami a systémy pro správu videa (VMS – video management systems) společnosti Axis – ale též do dohledových systémů a VMS jiných významných výrobců.

Síťový radarový detektor AXIS D2050-VE, který je odolný proti vandalům a vhodný k venkovnímu použití, poskytuje v reálném čase informace o poloze, rychlosti, úhlu a velikosti pohybujícího se objektu. Jelikož má delší dosah než pasivní infračervené senzory, pokrývá širokou oblast, jež má být sledována, a minimalizuje počet falešných poplachů vyvolaných pavouky, malými zvířaty, pohybujícími se stíny nebo odrazy světla. Radarový detektor pohybu lze nastavit tak, aby spouštěl záznam kamery, aktivoval venkovní reproduktor nebo rozsvítil osvětlení, které může odstrašit vetřelce, a současně zlepšit světelné podmínky pro snímání kamerami, jež zjištěnou akci potvrdí v obraze.

Síťový radarový detektor společnosti Axis lze použít jako samostatný produkt nebo jako součást dohledového systému. Díky svému otevřenému rozhraní je kompatibilní s kamerami Axis a lze jej snadno integrovat do platformy Axis Camera Station a využít ve spojení se softwarem Axis Camera Management – stejně jako s dalšími systémy pro správu videa – které zajišťují snadnou správu a údržbu.

„Radar skvěle vyplňuje dosud problematický prostor, protože nabízí dobré pokrytí sledované oblasti, detekuje pohyb s vysokou přesností a snižuje možnost aktivace falešných poplachů,“ vysvětluje Andres Vigren, globální produktový ředitel společnosti Axis Communications. „Oproti jednoduchým detektorům pohybu radar AXIS D2050-VE dokáže zprostředkovat další informace o detekovaných objektech, které je umožňují automaticky sledovat pomocí PTZ kamer Axis. Zákazníci nyní mohou snadno doplnit ověřenou radarovou technologii do svých stávajících nebo nových dohledových systémů, kterými chrání své objekty a prostory.“

První detektor společnosti Axis se síťovou radarovou technologií AXIS D2050-VE je cenově dostupný a určený pro montáž na stěnu především ve venkovním prostředí. Má široký úhel detekčního pokrytí 120 stupňů a dosah 50 metrů. Je napájen přes síť Power over Ethernet Plus (PoE+), což usnadňuje instalaci, a pro náročná prostředí má ochranné krytí IP66, IK08 a NEMA 4X. Detektor lze provozovat při teplotách od -40°C do 60°C.

Síťový radarový detektor AXIS D2050-VE bude k dostání v říjnu 2017 prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis za doporučenou maloobchodní cenu 29 000 Kč. 

 

O společnosti Axis Communications

Společnost Axis nabízí inteligentní bezpečnostní řešení, která vedou k chytřejšímu a lépe chráněnému světu. Axis je největší světový dodavatel na trhu IP kamer a působí jako hybná síla v tomto odvětví tím, že průběžně uvádí inovativní síťové produkty založené na otevřené platformě. S pomocí globální sítě partnerů tak přináší svým zákazníkům vysokou hodnotu. Axis si zakládá na dlouhodobých vztazích se svými partnery, kterým poskytuje na stávajících i na nových trzích jak průlomové síťové produkty, tak i své znalosti.

Axis má více než 2.700 vlastních zaměstnanců ve více než 50 zemích na celém světě a spolupracuje s globální sítí více než 90.000 partnerů. Axis je společnost založená v roce 1984 se sídlem ve Švédsku. Je zalistována na burze NASDAQ Stockholm pod značkou AXIS. Více informací o společnosti Axis najdete na naší webové stránce www.axis.com

 

Tagy článku