Axis rozšiřuje portfolio produktů pro řízení přístupu. Nový síťový ovladač dveří je určen pro instalace velkého rozsahu

Axis rozšiřuje portfolio produktů pro řízení přístupu. Nový síťový ovladač dveří je určen pro instalace velkého rozsahu
Popisek: AXIS A1601
15 / 06 / 2018, 11:30

Síťový ovladač dveří AXIS A1601 dokáže řídit velký počet dveří a rychle zpracovat až 70 000 osobních profilů opravňujících ke vstupu. Je tak ideální pro rozsáhlé, rozvětvené instalace a aplikace vyžadující vyspělé funkce. Ovladač je založen na otevřených standardech, což umožňuje snadnou integraci hardwaru a softwaru, a společně s dříve uvedeným síťovým ovladačem dveří AXIS A1001 umožňuje komplexně vyřešit kontrolu přístupu pro jakkoli velké organizace.

Každá organizace má své vlastní požadavky na kontrolu přístupu a souběžně s tím, jak firmy rostou, zvyšují se i nároky na řízení přístupu. Různé úrovně zabezpečení v rámci budovy nebo pracoviště, stovky, ne-li tisíce osobních profilů, které je nutné spravovat a zpracovávat, a integrace různého hardwaru a softwarových aplikací od různých dodavatelů, k této složitosti jen přispívají.

Síťový ovladač dveří AXIS A1601 Network Door Controller je inteligentní, nezávislé zařízení, které se instaluje u všech dveří a nabízí téměř nekonečné možnosti rozšiřování řešení kontroly přístupu. Jelikož je ovladač AXIS A1601 založen na otevřených standardech a je kompatibilní s ONVIF profily A a C, umožňuje uživatelům „namíchat si“ a sladit nejlepší dostupný hardware a software a začlenit kontrolu přístupu do dalších systémů, jako například video dohled, detekce neoprávněného vstupu, audio přenášené po datové síti a systémy pro sledování času a docházky.

Dveřní ovladač AXIS A1601 stojí na výkonném procesoru, který je optimalizován pro zpracování velkých databází s přístupovými profily uživatelů. Má výstup s vysokým výkonem, větší úložnou kapacitu a paměť než jeho „bratříček“ AXIS A1001, dvě relé a čtyři I/O porty s možností řízení pomocí nadřazených systémů. Model AXIS A1601 je založen na stejné platformě jako síťové kamery Axis – je tedy navržen tak, aby byl součástí zabezpečovacího síťového systému – má rovněž napájení přes datové síťové rozvody PoE+, což usnadňuje instalaci a pro napájení zámků, čteček karet a dalších přídavných zařízení je tak potřeba méně kabelů. A v případě, že dojde k výpadku spojení se serverem, ovladač AXIS A1601 i tak dokáže zvládnout databázi s uživatelskými profily v offline režimu.

Pia Hantoft, globální manažerka produktů kontroly přístupu ve společnosti Axis Communications, dodává: „Ovladač AXIS A1601 má největší funkční výbavu a je nejvyspělejším síťovým ovladačem dveří v portfoliu společnosti Axis a rozšiřuje tak naši nabídku pro jakkoli velké organizace a firmy. Díky jeho flexibilitě lze ovladač AXIS A1601 snadno integrovat s jiným hardwarem a softwarem od našich partnerů – je tak ideálním řešením pro organizace z nejrůznějších sektorů, od obchodních přes vzdělávací až po prodejce. Možnost vytvářet pokročilá pravidla založená na principu ‚pokud se stane A, pak udělej B‘ dává zákazníkům velkou volnost, aby si mohli přizpůsobit aplikace tak, aby splnily jejich specifické potřeby.“

Síťový ovladač dveří AXIS A1601 bude k dostání v červnu 2018 prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis za doporučenou maloobchodní cenu 14 900 Kč.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace