Axis uvádí diskrétní a cenově výhodné termální senzory pro svůj modulární systém řady FA

Axis uvádí diskrétní a cenově výhodné termální senzory pro svůj modulární systém řady FA
01 / 08 / 2019, 07:30

Společnost Axis Communications přichází s novými termálními senzory AXIS FA1080-E a AXIS FA4090-E v modulární řadě AXIS FA pro vysoce diskrétní, a přitom cenově dostupný videodohled s využitím termovize.

Modulární řadu AXIS FA tvoří hlavní jednotka AXIS FA54 Main Unit a samostatně prodávané senzorové jednotky, takže pro instalaci lze vybrat nejvhodnější kombinaci prvků. Jde o skutečně cenově výhodné řešení, protože nabízí zákazníkům možnost pokrýt více oblastí zájmu pomocí jediného vysoce výkonného kamerového systému s využitím až čtyř kamer. Umožní např. videodohled se současnou detekcí pomocí dvou termálních kamer s analytikou a dvěma kamerami pro vizuální ověření poplachu. Hlavní jednotka AXIS FA54 Main Unit umí streamovat video při plné snímkové frekvenci v rozlišení HDTV 1080p ze všech připojených jednotek současně, nebo také mixovat a streamovat obraz z termální i klasické kamery prostřednictvím jediné IP adresy. Budete tak potřebovat jenom jednu licenci na software pro správu videa (VMS) pro všechny (čtyři) kamery v systému.

Hlavní jednotka má navíc i podporu pro vyspělou analýzu videa a zvuku AXIS Guard Suite, monitoring vstupních/výstupních portů, umí využívat kompresi Zipstream a je také vybavena výstupem HDMI pro připojení k dohledovému monitoru nebo k obrazovce zobrazování sledovaných veřejných prostor (PVM – public view monitor).

Termální technologie se cení zejména kvůli tomu, že dokáže zajistit spolehlivou detekci s nízkým podílem planých poplachů. Kamery totiž vytvářejí obrazy na základě tepla, které vyzařuje z objektu, vozidla nebo osob. Protože jsou kamery rovněž méně citlivé na světelné podmínky, jako jsou stíny, podsvícení, tma a maskované objekty, zaručují spolehlivý obraz.

Díky oddělení snímací jednotky od těla kamery se tyto snímací jednotky vejdou také do velmi stísněných prostorů a mohou splynout s okolím, aby na sebe neupozorňovaly. Pro připojení k hlavní jednotce AXIS FA54 slouží kamerovým jednotkám kabel o délce 8 metrů. Je rovněž možné použít volitelný kabel s délkou 15 metrů.

Produkty v řadě AXIS FA jsou dostupné prostřednictvím prodejních kanálů společnosti Axis. Nové termální senzory AXIS FA1080-E a AXIS FA4090-E jsou k dostání za doporučenou maloobchodní cenu 14900 Kč a 16100 Kč.

 

O společnosti Axis Communications

Společnost Axis vytváří chytřejší a bezpečnější svět s pomocí síťových řešení, která otevírají přístup k lepšímu zabezpečení a k novým způsobům podnikání. Axis jako lídr v oblasti síťového videa nabízí produkty a služby pro videodohled a analýzu videa, řízení přístupu a audiosystémy. Společnost Axis má přes 3 000 zaměstnanců ve více než 50 zemích a při poskytování klientských řešení spolupracuje s globální sítí partnerů. Společnost Axis byla založena v roce 1984 a sídlí ve švédském Lundu. Více informací o společnosti Axis najdete na naší webové stránce www.axis.com.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace