Axis uvádí na trh kamery chráněné proti výbuchu pro rychlé zvládání nehod a efektivní běh kriticky náročných provozů

Axis uvádí na trh kamery chráněné proti výbuchu pro rychlé zvládání nehod a efektivní běh kriticky náročných provozů
Popisek: kamera
26 / 04 / 2017, 20:00

Tři nové modely termálních síťových kamer a kamer s teplotním alarmem mají ochranu proti výbuchu. Umožňují tak provozovatelům výrobních závodů monitorovat vzdálené, nepřístupné a citlivé oblasti a poskytují jim možnost velmi rychle reagovat a chránit své zaměstnance, výrobní zařízení a citlivou průmyslovou infrastrukturu. Nové kamery jsou založeny na průmyslových standardech a otevřených protokolech, chrání je velmi odolné tělo a bez problémů se integrují do architektur získávání dat (SCADA) s doplněním o termální technologie.

Společnost Axis Communications, světový leader v oblasti síťového videa, oznámila, že uvede tři nové kamery chráněné proti výbuchu pro použití v citlivých průmyslových oblastech: kamery XF40-Q2901 a XF60-Q2901 chráněné proti výbuchu a s teplotním alarmem a síťovou termální PT kameru XP40-Q1942 s otáčením a náklonem rovněž s ochranou proti výbuchu.

„Provozovatelé průmyslových zařízení mají obrovsky náročný úkol,“ vysvětluje Martina Lundh, globální produktová manažerka pro termální kamery a kamery chráněné proti výbuchu společnosti Axis Communications. „Potřebují zajistit efektivitu a kontinuitu ve velkých a kritických průmyslových procesech a současně dodržovat všechna nařízení v oblasti zdraví, bezpečnosti a životního prostředí na různých místech a často v obrovských oblastech. Naše nové kamery poskytují kritické informace v reálném čase a umožňují okamžitě reagovat na nehody, což může být právě ta přednost, která umožní zachraňovat životy.“

Mezi typické příklady použití pevných kamer XF40-Q2901/XF60-Q2901 s teplotním alarmem a ochranou proti výbuchu patří řízení a detekce teploty na průmyslových zařízeních, při únicích z potrubí, detekce požárů a samozřejmě také sledování výrobních procesů těžkého/těžebního průmyslu ve vyhrazené oblasti. Navíc pomáhají vizuálně kontrolovat a ověřovat, zda funkce a procesy probíhají správně, a dokonce poskytují vzdálenou pomoc při provádění pravidelné údržby.

Typickými příklady uplatnění síťových termálních kamer XP40-Q1942 s možností otáčení a náklonu a chráněných proti výbuchu je detekce přítomnosti osob v zakázaných zónách a zajišťování bezpečnosti personálu v nebezpečných oblastech. Kamera XP40-Q1942 navíc podporuje technologie Electronic image stabilisation a Zipstream společnosti Axis. Ta první významně vylepšuje kvalitu obrazu v situacích, kdy je kamera vystavena vibracím, a živě přenášené video zůstane stabilní, takže jeho sledování bude pohodlné. Druhá technologie snižuje nároky na šířku pásma a úložné kapacity, aniž by došlo ke snížení kvality termálního obrazu.

Termální kamery Axis s ochranou proti výbuchu a kamery s teplotním alarmem mají celosvětově platné certifikace, což znamená, že splňují předpisy různých zemí na celém světě.

Nové kamery chráněné proti výbuchu budou k dostání prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis v květnu 2017 za doporučené ceny v rozmezí od 469.000 Kč do 739.000 Kč v závislosti na konkrétním modelu.

O společnosti Axis Communications

Společnost Axis nabízí inteligentní bezpečnostní řešení, která vedou k chytřejšímu a lépe chráněnému světu. Axis je největší světový dodavatel na trhu IP kamer a působí jako hybná síla v tomto odvětví tím, že průběžně uvádí inovativní síťové produkty založené na otevřené platformě. S pomocí globální sítě partnerů tak přináší svým zákazníkům vysokou hodnotu.

Axis si zakládá na dlouhodobých vztazích se svými partnery, kterým poskytuje na stávajících i na nových trzích jak průlomové síťové produkty, tak i své znalosti.

Axis má více než 2.600 vlastních zaměstnanců ve více než 50 zemích na celém světě a spolupracuje s globální sítí více než 90.000 partnerů. Axis je společnost založená v roce 1984 se sídlem ve Švédsku. Je zalistována na burze NASDAQ Stockholm pod značkou AXIS. Více informací o společnosti Axis najdete na naší webové stránce www.axis.com.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace