Axis uvádí novou PTZ kameru s předinstalovanou streamovací aplikací pro flexibilní video přenosy

Axis uvádí novou PTZ kameru s předinstalovanou streamovací aplikací pro flexibilní video přenosy
18 / 10 / 2020, 11:00

Nová otočná (PTZ) síťová kamera AXIS V5925 poslouží jako víceúčelový profesionální nástroj pro live streaming s excelentní kvalitou obrazu, podporou studiového zvuku a plynulým ovládáním PTZ funkcí díky protokolu VISCA – například v režimu vhodném pro sportovní události nebo snímání pódia. Tato IP kamera bude celosvětově k dispozici s předinstalovanou streamovací aplikací českého výrobce CamStreamer. Jde tedy o skutečně flexibilní a zároveň profesionální řešení pro přímé přenosy videa.

Společnost Axis Communications uvádí nový model síťové PTZ kamery AXIS V5925 s excelentní kvalitou obrazu v rozlišení HDTV 1080p při snímkové frekvenci 60 fps a s 30násobným optickým zoomem. Ovládací systém založený na protokolu VISCA RS-232 umožňuje snadnou integraci se stávajícími instalacemi AV techniky. Navíc funkce VISCA over IP přináší možnost vzdáleného ovládání několika kamer s použitím LAN sítě. Pokud je zapotřebí jednoduchá nebo mobilní instalace, kamera se dodává s předinstalovanou 3měsíční zkušební licencí aplikace CamStreamer, která zajistí okamžitý video přenos na streamovací službách, jako jsou například YouTube a Facebook Live, a to přímo z kamery přes IP síť.

„Tato kamera přichází vhod v současné době, kdy v souvislostí s pandemií významně narostla poptávka po živých audiovizuálních přenosech,“ říká Dalibor Smažinka, manažer obchodního rozvoje společnosti Axis Communications pro oblast východní Evropy. „Umožňuje tak lidem virtuálně se setkávat bez ohledu na čas a místo, prostřednictvím živého vysílání, ať už jde o svatby, koncerty, divadelní představení, školní výuku, hromadná školní vystoupení, sportovní utkání a soutěže, bohoslužby, zasedání obecních zastupitelstev nebo politické akce a konference.“

Mezi hlavní rysy kamery AXIS V5925 patří:

  • Video v rozlišení HDTV 1080p a 30x zoom
  • Studiový zvuk s XLR vstupy
  • Podpora protokolu VISCA a VISCA over IP
  • Dodává se s 3měsíční zkušební licencí aplikace CamStreamer
  • Výstupy 3G-SDI a HDMI

 

Kromě výše uvedeného jsou kamery vybaveny pokročilými bezpečnostními funkcemi, jako je například signovaný firmware a zabezpečené bootování, a tak má uživatel záruku, že je nainstalovaný pouze autorizovaný firmware a nedošlo k žádným zásahům. Navíc kamery disponují kompresní technologií Axis Zipstream pro kodeky H.264 a H.265, která významně redukuje datový tok a nároky na úložiště, aniž by došlo ke kompromisu v obrazové kvalitě.

Kamery budou v České republice k dispozici v říjnu 2020 za doporučenou koncovou cenu 54.600 Kč

 

O společnosti Axis Communications

Společnost Axis vytváří chytřejší a bezpečnější svět s pomocí síťových řešení, která otevírají přístup k lepšímu zabezpečení a k novým způsobům podnikání. Axis jako lídr v oblasti síťového videa nabízí produkty a služby pro videodohled a analýzu videa, řízení přístupu a audiosystémy. Společnost Axis má přes 3 000 zaměstnanců ve více než 50 zemích a při poskytování klientských řešení spolupracuje s globální sítí partnerů. Společnost Axis byla založena v roce 1984 a sídlí ve švédském Lundu. Více informací o společnosti Axis najdete na naší webové stránce www.axis.com.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace