Axis uvádí novou vysokorychlostní otočnou kameru s nočním viděním pro detailní dohled 24/7

Axis uvádí novou vysokorychlostní otočnou kameru s nočním viděním pro detailní dohled 24/7
19 / 01 / 2021, 09:00

Společnost Axis Communications uvedla na trh novou otočnou kameru. AXIS Q6135-LE vyniká především rychlostí PTZ funkcí a schopností vypořádat se s takřka jakýmikoliv světelnými podmínkami díky IR přísvitu s dosahem až 250 m a technologii Lighfinder 2.0. Kamera běží na čipu nové generace s vylepšeným snímačem, pokročilými bezpečnostními funkcemi, rozšířenými funkcemi pro videoanalýzu a výrazně efektivnější kompresí videa.

Optimalizovaný IR přísvit s dlouhým dosahem (250 metrů i více v závislosti na scéně) zajišťují u kamery AXIS Q6135-LE infračervené LED diody, které se přizpůsobují přiblížení záběru. To může být až 32násobné, kamera přitom disponuje obrazem v maximálním rozlišení 1080p. Schopnost kamery vypořádat se s náročnými světelnými podmínkami navíc podporuje technologie Lightfinder 2.0 – díky ní je záběr i v šeru barevně věrný, sytý a kamera ostře snímá i pohybující se objekty. AXIS Q6135-LE je tak ideální do tmavých otevřených oblastí, jako jsou parky, nebo všude tam, kde jsou potřeba detailní záběry ve forenzní kvalitě 24/7.

axis

Kamera stvořená pro spolehlivý dohled

Kamera je vybavena vším, co je potřeba ke sledování a identifikaci podezřelého chování. Disponuje softwarem Axis Object Analytics, jenž umožňuje detekovat a klasifikovat objekty v záběru a přizpůsobit tak dohled specifickým potřebám. Součástí kamery je funkce Autotracking 2, díky níž je možné podezřelé osoby nebo vozidla označit a aktivně sledovat. Axis myslel i na zachování potřebného soukromí – oblasti, kde dohled není třeba (jako jsou sousedící soukromé pozemky), je možné maskovat pixelizací.

Zabezpečena pro případ kyberútoku 

AXIS Q6135-LE myslí i na vlastní zabezpečení. Mezi pokročilé bezpečnostní funkce patří firmware s autorizací (signed firmware) a bezpečné spuštění (secure boot). Ty zajišťují, že je na kameře nainstalovaný pouze autorizovaný firmware, který je po uvedení do továrního nastavení zbaven veškerého malwaru. Kamera je také vybavena modulem Trusted Platform Module (TPM), který má certifikát FIPS 140-2 úrovně 2. Zajišťuje bezpečné uložení všech kryptografických klíčů a certifikátů, takže zůstanou v bezpečí i v případě kybernetického napadení.

Mezi klíčové vlastnosti patří:

  • HDTV 1080p s 32x optickým zoomem
  • noční přísvit OptimizedIR s dosahem 250 m
  • technologie Axis Lightfinder 2.0
  • Autotracking 2 a dynamický grafický překryv pro jednoduchou orientaci v prostoru
  • software Axis Object Analytics
  • technologie Axis Zipstream s podporou H.264 i H.265

Kamera již je k dispozici prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis za doporučenou koncovou cenu 65 400 Kč.

 

O společnosti Axis Communications

Společnost Axis vytváří chytřejší a bezpečnější svět s pomocí síťových řešení, která otevírají přístup k lepšímu zabezpečení a k novým způsobům podnikání. Axis jako lídr v oblasti síťového videa nabízí produkty a služby pro videodohled a analýzu videa, řízení přístupu a audiosystémy. Společnost Axis má přes 3 000 zaměstnanců ve více než 50 zemích a při poskytování klientských řešení spolupracuje s globální sítí partnerů. Společnost Axis byla založena v roce 1984 a sídlí ve švédském Lundu. Více informací o společnosti Axis najdete na naší webové stránce www.axis.com.

 

 

 

Tagy článku