Axis uvádí plně vybavené fixní kamery pro dohled letišť, spedičních prostor a veřejné dopravy

Axis uvádí plně vybavené fixní kamery pro dohled letišť, spedičních prostor a veřejné dopravy
01 / 02 / 2020, 11:00

Společnost Axis Communications představuje nové přírůstky do řady fixních síťových kamer AXIS P13. Robustní a výkonné modely AXIS P1377 a AXIS P1378 fungují jako odrazující prostředky a jsou navržené tak, aby na širokých a otevřených prostranstvích zajistily video objektů a lidí ve forenzní kvalitě a s vysokým rozlišením.

Nové kamery jsou k dispozici jak ve vnitřní, tak ve venkovní verzi a nabízejí vynikající detaily s rozlišením 5MP nebo 4K. Vnitřní modely síťových kamer AXIS P1377 a AXIS P1378 jsou vyrobeny 100% bez chlorovaných a bromových zpomalovačů hoření (CFR a BFR), což prodlužuje jejich životnost, zvyšuje výkonnost a současně snižuje dopad na životní prostředí.

Pro monitorování širokých a otevřených prostranství ve dne i v noci

Forenzní kvalitu obrazu za každých okolností zajišťují technologie Axis Forensic WDR (pro kvalitní snímky i v kontrastních záběrech s tmavými a světlými oblastmi), Axis Lightfinder (pro syté, realistické barvy za zhoršených světelných podmínek) a elektronická stabilizace obrazu. Nechybí ani korekce soudkovitého zkreslení nebo funkce odmlžování.

Venkovní modely síťových kamer AXIS P1377-LE a AXIS P1378-LE jsou pak navíc vybaveny technologií Axis OptimizedIR, při níž se přísvit infračervených LED diod přizpůsobuje zoomu kamery a zajišťuje vynikající obraz při nízkém světle či v úplné tmě až do vzdálenosti 80 metrů.

Tyto kamery se mohou pochlubit nejnovějším čipem Axis ATRPEC poslední 7. generace a vylepšenými funkcemi zabezpečení, které zaručují integritu a autentičnost firmwaru kamery, včetně zabezpečeného bootování, které brání spuštění neautorizovaného firmwaru po restartu. ARTPEC-7 je také vybaven systémem detekce objektů v reálném čase, což znamená výkonnější analytické nástroje k automatickému rozpoznání. S technologií Axis Zipstream a podporou H.264/H.265 lze u nových kamer Axis také dramaticky snížit šířku pásma při zachování vysoké kvality obrazu.

Klíčové prvky:

  • Rozlišení 5 MP a 4K
  • Elektronická stabilizace obrazu
  • Venkovní modely s technologií OptimizedIR
  • Signovaný firmware a zabezpečené zavádění systému
  • Kompresní technologie Zipstream podporující H.264 a H.265
  • Modely bez CFR a BFR

Díky vyměnitelnému objektivu a podpoře motorizovaných i-CS objektivů je možné měnit objektivy tak, aby splňovaly specifické požadavky. Tomu napomáhá také funkcionalita společnosti Axis zvaná Corridor Format, jež umožňuje kameře snímat zorné pole s vertikální orientací, což je výhodné pro případy, jako je monitorování dlouhých chodeb nebo venkovních plotů a podobných obvodových prvků.

Nové modely AXIS P1377 a AXIS P1378 a AXIS P1377-LE a AXIS P1378-LE budou v prodeji prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis za doporučovanou koncovou cenu od 19 100 Kč do 25 500 Kč.

 

O společnosti Axis Communications

Společnost Axis vytváří chytřejší a bezpečnější svět s pomocí síťových řešení, která otevírají přístup k lepšímu zabezpečení a k novým způsobům podnikání. Axis jako lídr v oblasti síťového videa nabízí produkty a služby pro videodohled a analýzu videa, řízení přístupu a audiosystémy. Společnost Axis má přes 3 000 zaměstnanců ve více než 50 zemích a při poskytování klientských řešení spolupracuje s globální sítí partnerů. Společnost Axis byla založena v roce 1984 a sídlí ve švédském Lundu. Více informací o společnosti Axis najdete na naší webové stránce www.axis.com.

Tagy článku