Axis uvádí super odolnou PTZ kameru s nočním viděním na 400 metrů

Axis uvádí super odolnou PTZ kameru s nočním viděním na 400 metrů
27 / 03 / 2019, 08:00

Axis Communications uvádí novou PTZ síťovou kameru AXIS Q6215-LE, která je odpovědí na zvýšenou poptávku po odolnějších otočných kamerách s vestavěným IR (infračerveným) přísvitem. Tento nový model má půlpalcový senzora přináší kombinaci skvělé obrazové kvality spolu s funkcí rychlého otáčení, náklonu a přiblížení.

Kamera AXIS Q6215-LE vyniká technologií OptimisedIR fungující na velkou vzdálenost, při níž se přísvit infračervených LED diod přizpůsobuje zoomu kamery a zajišťuje skvělé video při nízkém světle či úplné tmě, a to až do vzdálenosti 400 metrů. Kamera je ideální pro videodohled otevřených venkovních prostor, například letišť, přístavů či dálnic. Velmi robustní konstrukce kamery jí umožňuje odolat nejnáročnějším podmínkám počasí, například větru o rychlosti až 245 km/h. Mezi klíčovévlastnosti kamery patří:

  • vestavěný IR přísvit OptimizedIR  s dosahem 400m,
  • ½” senzor, který zajišťuje vysokou světelnou citlovost a dynamiku obrazu,
  • kamera vyhovuje armádním standardům MIL-STD-810G a NEMA TS-2,
  • rozlišení HDTV 1080p, WDR, technologie Lightfinder pro barevný obraz v nepříznivých světelných podmínkácha 30násobný optický zoom,
  • předinstalované videoanalytické aplikace v balíčku AXIS Guard Suitepro detekci pohybu, vniknutí a podezřelého postávání.

Flexibilní konstrukce kamery umožňuje instalovat ji ve směru nahoru či dolů, přímo na povrch či s pomocí úchytu na stěnu či na sloup. Navíc je kamera vybavena stěračem, který zajistí dobrý obraz i v dešti a sněhu. O vysoké odolnosti a spolehlivosti svědčí i certifikace pro standardy  IP66, IP68, IK10 a NEMA 4X.

Síťová kamera AXIS Q6215-LE bude v České republice dostupná od března 2019 prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace