Axis vstupuje na trh kamer nošených na těle: představuje nejflexibilnější řešení na světě

Axis vstupuje na trh kamer nošených na těle: představuje nejflexibilnější řešení na světě
Autor fotografie: Axis
07 / 04 / 2020, 08:30

Společnost Axis Communications, která je už po desetiletí lídrem v oboru síťového videa, uvádí na trh svůj první kamerový systém k nošení na těle, vyvinutý zejména pro příslušníky policie a soukromé bezpečnostní agentury. Řešení zahrnuje odolnou kameru AXIS W100, dokovací stanici AXIS W700/701 a systémový ovladač AXIS W800. Otevřená architektura umožňuje integraci se širokou řadou systémů pro správu videa (VMS) a systémů pro správu důkazů (EMS). Díky tomu jde o aktuálně nejflexibilnější řešení na světě, které navíc pomůže zhodnotit investice do stávajícího softwaru.

Kamery nošené na těle přinášejí mnoho výhod při získávání důkazů, prevenci trestného jednání osob a školení policistů i personálu bezpečnostních agentur, a jsou proto mezi profesionály v oboru dobře známé a široce oceňované. Axis je průkopníkem i lídrem v oboru technologií kamerového dohledu a má více než 30 let zkušeností s vývojem řešení téměř pro každý možný scénář. Představení kamerového systému k nošení na těle je proto naprosto logickým krokem.

Kamerové řešení Axis k nošení na těle je výsledkem rozsáhlého výzkumu a vývoje s použitím metodologického přístupu, který Axis při vytváření nových produktů zdokonaluje už desítky let a s pomocí četných rozhovorů s pracovníky policie i soukromých bezpečnostních agentur. Jedním z naprosto klíčových aspektů, kteří potenciální zákazníci zmiňovali nejčastěji, je potřeba lépe využít jejich investice do stávajících VMS a EMS systémů. Proto se použití otevřené architektury nabízelo. Řešení Axis určené k nošení na těle lze používat s VMS a EMS systémy třetích stran, ať už ve formě on-premise nebo cloudového řešení, což umožní integraci s dalšími daty kamerového dohledu. Toto řešení lze dodat také jako kompletní end-to-end systém s využitím AXIS Camera Station, vlastního VMS výrobce.

Fredrik Andersson, produktový manažer pro globální trh z oddělení New Solutions Initiative ve společnosti Axis Communications, vysvětluje: „Když vyvíjíme nové řešení, vždycky je naším cílem poskytnout nejlepší možnou kvalitu videa i zvukového záznamu v rámci specifických omezení konkrétního tvarového formátu. Je zjevné, že v případě kamer nošených na těle je největším oříškem najít optimálně vybalancovanou kombinaci velikosti a hmotnosti při současném zajištění maximální odolnosti a co nejdelší výdrže baterií. Abychom dokázali všechny tyto prvky dokonale vyladit, zahrnuje náš iterativní proces výzkumu a návrhu spoustu rozhovorů s různými zákazníky a zároveň mnoho produktových prototypů a raných pilotních projektů. Stejná míra preciznosti a nasazení se věnuje celému řešení, nejen kamerové jednotce. Na potřeby zákazníků vždy pohlížíme souhrnně jako na celek – od zaznamenávání videa v terénu až po prezentaci důkazů v soudní síni. Právě proto se, spolu s dalšími požadavky na bezpečnost a zajištění integrity důkazů, stala klíčovým aspektem otevřenost řešení – zákazníci nechtěli být nuceni do konkrétních VMS a EMS systémů.“

axis2

Nový kamerový systém Axis k nošení na těle sestává ze tří hlavních hardwarových komponent: samotné kamery AXIS W100, dokovací stanice pro kameru (ve verzi AXIS W701 s osmi nebo AXIS W700 s jedním slotem) a ovladače systému AXIS W800.

Kamera AXIS W100 zaznamenává video s maximálním rozlišením 1080p při 30 fps a zároveň pořizuje zvukový záznam prostřednictvím dvou mikrofonů s funkcí potlačení zvuku. Použitá technologie k zajištění širokého dynamického rozsahu je zárukou dobré obrazové kvality i v těch nejnáročnějších světelných podmínkách. Funkce Axis Zipstream pro systémy nošené na těle omezuje nároky na kapacitu úložiště. Napájecí kapacita baterií je navržena tak, aby pokryla celou „plnohodnotnou směnu“, tzn. 12 hodin provozu při normálním používání, přičemž baterie lze dobíjet v automobilu nebo pomocí powerbanky.

Dokovací stanice a systémový ovladač jsou samostatné jednotky. Systém lze snadno rozšířit a vytvářet z něj libovolně velké soustavy k nošení na těle při zachování efektivnosti nákladů. Systémový ovladač AXIS W800 představuje jednotný prvek pro integraci a správu a umožňuje rychlé a spolehlivé ukládání videí z kamery do externího úložiště (100 megabitů na kameru). Všechna data jsou zašifrována jak při uložení, tak také při přenosu (pomocí AES256 a TLS). Videodata lze navíc šifrovat po celé trase přenosu mezi oběma koncovými body prostřednictvím specifických integračních funkcí.

Další vestavěné funkce kamery AXIS W100:

  • Přijímač GPS/GNSS pro sledování polohy
  • Bluetooth Low Energy 4.1
  • 802.11b/g/n WiFi
  • Šestiosý gyroskop a akcelerometr

 

Mobilní aplikace AXIS Body Worn Assistant umožňuje uživatelům prohlížet nasnímané záznamy a řadit je do kategorií nebo k nim přidávat textový popis či poznámky.

Jak vysvětluje produktový manažer Andersson, snadné používání bylo při navrhování klíčovým kritériem: „Je velmi důležité, aby ovládání kamer k nošení na těle bylo co nejjednodušší, protože policisté či bezpečnostní pracovníci mohou být v terénu vystaveni nejrůznějším stresovým situacím, špatnému počasí nebo se často nacházejí ve špatně osvětleném prostředí. Zároveň jsme vyvinuli maximální úsilí, aby stejně jednoduché bylo i ovládání ostatních komponent systému pro operátory, kteří mají na starosti stahování, ukládání a analýzu nasnímaných videozáznamů.“

Řešení Axis pro nošení na těle bude možné zakoupit prostřednictvím distribučních kanálů Axis v průběhu druhého čtvrtletí roku 2020. Doporučené koncové ceny jednotlivých komponent budou upřesněny.

                                 

O společnosti Axis Communications

Společnost Axis vytváří chytřejší a bezpečnější svět s pomocí síťových řešení, která otevírají přístup k lepšímu zabezpečení a k novým způsobům podnikání. Axis jako lídr v oblasti síťového videa nabízí produkty a služby pro videodohled a analýzu videa, řízení přístupu a audiosystémy. Společnost Axis má přes 3 000 zaměstnanců ve více než 50 zemích a při poskytování klientských řešení spolupracuje s globální sítí partnerů. Společnost Axis byla založena v roce 1984 a sídlí ve švédském Lundu. Více informací o společnosti Axis najdete na naší webové stránce www.axis.com.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace