Až 40 mrtvých po střelbě ve dvou mešitách v novozélandském městě Christchurch

Až 40 mrtvých po střelbě ve dvou mešitách v novozélandském městě Christchurch
15 / 03 / 2019, 07:45

Při střelbě ve dvou mešitách v novozélandském městě Christchurch zůstalo až 40 mrtvých. Policie při následném zásahu zadržela tři muže a jednu ženu.

/AKTUALIZOVÁNO/ Počet obětí střelby ve dvou mešitách Al Noor a Linwood vzrostl na 49. Mezitím policie zveřejnila identitu jednoho z útočníků, kterým je Australan Brenton Tarrant. Toho označil australský premiér Scott Morrison za pravicového extremistu. Tarrant, který si střelbu natáčel a vysílal na svém Facebooku, před brutálním činem sepsal manifest, v němž zdůvodňuje motiv masakru. V manifestu uvedl, že se chce pomstít za to, že tisíce Evropanů zemřely při teroristických útocích za posledních několik let,

 

Novozélandské město Christchurch se stalo svědkem střelby ve dvou mešitách, po níž zemřelo až 40 lidí, uvedl server theguardian.com.

The Guardian uvedl, že 30 lidí zemřelo po střelbě v mešitě Al Noor a 10 pak v mešitě Linwood, 20 lidí je zraněno. Tato čísla pak potvrdila i novozélandská premiérka Jacinda Ardernová, podle níž lze střelbu nelze označit jinak než teroristický útok. Ardernová uvedla, že se jedná o jeden z nejtemnějších dnů, který Nový Zéland zažil.

Čtyři podezřelí lidé - tři muži a jedna žena byli zatčeni a vzati do vazby, policie zjišťuje motiv útoku.

                               

 Podrobnosti připravujeme...

 

Zdroj: theguardian.com

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.