Až nečekaně realistický Miloš Zeman

Až nečekaně realistický Miloš Zeman
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Miloš Zeman
27 / 12 / 2016, 14:00

KOMENTÁŘ

Prezident Miloš Zeman ve vánočním projevu přesně vystihl souvislost mezi uprchlíky (zejména muslimskými) a teroristickými útoky v Evropě. Natvrdo, bez servítků. Zeman správně řekl, že tato vazba, o níž bohužel stále nemálo tuzemských médií stále pochybuje, je evidentní, prokazatelná.

Prezident proto odmítl, aby Česká republika dobrovolně přijímala uprchlíky, neboť pak by zde existovalo podhoubí pro možné teroristické útoky tak, jak se dějí v Německu, Francii či Belgii. Zeman totiž jako reálpolitik, který má značný rozhled, ví, že uprchlíci, a zejména muslimové, jsou v České republice ,,těžko slučitelní" s většinovým obyvatelstvem.

Zemanův projev byl v bodě migrace realistický a vystihl přesně podstatu mezi terorismem v Evropě a uprchlíky zaplavující Evropu. Migrantům, kteří to opravdu potřebují, by se mělo pomáhat na jejich území. To také Zeman zmínil. Za projev sice Zeman nepochybně sklidí negativní ohlasy zejména z řad ,,vítačů" a příznivců migrace, nicméně to nemění nic na tom, že Zeman říká věci vždy na rovinu a bez příkras.

Psali jsme: Existuje ve Francii ještě svoboda slova? Kvůli muslimům už zřejmě ne

Tagy článku