B-52 nad Koreou

B-52 nad Koreou
Autor fotografie: US Air Force|Popisek: B-52
25 / 08 / 2015, 07:45

Jižní Korea a USA diskutují možnost rozmístění strategických zbraní USA nad korejském poloostrově.

Přestože nebylo řečeno, o jaké strategické prostředky se jedná, podle zdrojů South Korean Yohap New Agency se může jednat o strategické bombardéry B-52 a jadernou ponorku, která aktuálně kotví v japonském přístavu Yokosuka.

Během posledních dnů nasadila Severní Korea na hranici více než dvojnásobek běžného počtu děl a ponorky totalitního státu odpluly ze svých základen, obě korejské armády si dokonce vyměnily i několik salv.

Americké strategické bombardéry B-52 a B-2 už několikrát demonstrovaly ochotu USA pomoci Jižní Koreji v případě napadení komunistickou Severní Koreou. Není ale pravděpodobné, že by B-52 byly dislokovány v Jižní Koreji, případný zásah by vedly ze svých základen na Guamu.

150812-F-HD174-127

7. srpna přistály na Guamu tři bombardéry B-2 a začaly se i s posádkami seznamovat se situací v Tichomoří a udržovat se připravené na případné zastrašení Kim Yong-una.

Zdroj: The Aviatonist

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.