B-52 se chystají na Islámský stát

B-52 se chystají na Islámský stát
Autor: US Air Force|Popisek: B-52
10 / 04 / 2016, 11:00

Dva letouny US Air Force B-52 Stratofortress z letecké základny Barksdale Air Force Base v Louisianě, dorazily včera na základnu Al Udeid v Kataru.

Letoun bude podporovat operaci Inherent Resolve, kdy v letecké válce proti ISIS nahradí strategické bombardéry B-1, z nichž se poslední vrátil do USA v lednu . B1 byly nasazeny po dobu 6 měsíců, kdy napadly celkem 3 700 cílů během 490 bojových letů. Mimochodem, B-1 se mohou vrátit na Střední východ letos v létě poté, co obdrží další upgrady kokpitu ...

Přestože B-52 jsou schopny provádět zpáteční misí přímo ze své základny v Louisianě, jak ukázaly v květnu 2015, kdy si dva bombardéry B-52H zaletěly během 30 hodin 14 000 mil, aby provedly kobercový nálet, budou nyní operovat ze základny  Al Udeid v Kataru. Bude to první nasazení B-52 Stratofortress v regionu po Válce v zálivu.

Úkol je stejný jako měly B-1, tedy podpora operace Inherent Resolve a likvidace cílů Islámského státu.

Zdroj: The Aviationist

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace