Babiš chce jednat s Merkelovou o tématech EU včetně migrace

Babiš chce jednat s Merkelovou o tématech EU včetně migrace
Popisek: Angela Merkelová
30 / 08 / 2018, 08:00

Premiér Andrej Babiš bude ve středu 5. září jednat v Berlíně s německou kancléřkou Angelou Merkelovou o migraci, rozpočtu EU, brexitu a eurovolbách. Setká se i s předsedou Spolkového sněmu Wolfgangem Schäublem. O programu jednání informovala mluvčí kabinetu Petra Doležalová. Vedle evropských témat se budou politici věnovat také bilaterálním vztahům, například stavbě silnic a spolupráci ve vědě a výzkumu.

"Mezi hlavní témata setkání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou bude patřit aktuální situace v migraci, budoucnost EU a volby do Evropského parlamentu. Český premiér bude s německou kancléřkou řešit také podobu budoucího rozpočtu EU a odchod Velké Británie z Evropské unie," uvedla Doležalová.

V části jednání věnované česko-německým vztahům bude Babiš hovořit o dopravní infrastruktuře, hospodářské spolupráci a spolupráci v oblasti vědy, výzkumu a inovací a také digitalizace.

"Dalším tématem bude působení Česko-německého fondu budoucnosti, který se za 20 let své existence stal pevnou součástí česko-německých vztahů. Obě vlády se proto v roce 2016 shodly na prodloužení jeho financování až do roku 2027," uzavřela mluvčí.

Vedle Babiše se do Německa chystá i prezident Miloš Zeman, a to v druhé polovině září. Čeká ho tam jednání s Merkelovou a také schůzka s prezidentem Frank-Walterem Steinmeierem. Cestou do Německa bude Zeman pokračovat v návštěvách zemích sousedících s Českem. Po letošním znovuzvolení prezident zatím navštívil Slovensko a Polsko. Do Rakouska zřejmě zavítá na jaře příštího roku.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.