Babiš chce nastěhovat Sorose do Prahy. Už má vyhlédnuté místo pro jeho univerzitu

Babiš chce nastěhovat Sorose do Prahy. Už má vyhlédnuté místo pro jeho univerzitu
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: George Soros
06 / 04 / 2017, 18:00

Orbánova vláda zpřísnila legislativu, která se týká vysokých škol, v jejímž důsledku bude muset Sorosova Středoevropská univerzita opustit Maďarsko.

Podle něho využívá neoprávněných výhod, které ji stavějí nad ostatní maďarské vysoké školy. Maďarsko však fakticky vypovědělo Sorosovu univerzitu z toho důvodu, že dlouhodobě bojuje s jeho neziskovými organizacemi, které se podle Orbánovy vlády spojily s pašeráky migrantů, jež je převážejí z Afriky převážejí přes Středozemní moře do Itálie, respektive do Evropy. Podle Orbána jsou tyto neziskové organizace ,,politickým nepřítelem" Maďarska a Soros jeho ,,osobním nepřítelem".

Čtěte také: Italské úřady natvrdo obvinily miliardáře Sorose. Jeho neziskovky se spřáhly s pašeráky a lifruji migranty do EU

Nyní chce však hodit ,,laso" Sorosově univerzitě možná nečekaně český ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Na svém Twitteru prakticky ihned po maďarském rozhodnutí Středoevropskou univerzitu vyhostit Babiš adresoval instituci výzvu k pomoci. ,,Neměli bychom jim pomoct a mít je v Praze? Rád o tom budu jednat," napsal Babiš v úterý odpoledne na svůj Twitter. A místopředseda vlády připojil svůj tip na budovu, kde by mohla Sorosova univerzita sídlit.

související: Americký miliardář Soros hýbe světem prostřednictvím neziskovek

Podle Babiše by pro ni mohl být vhodný zatím nezrekonstruovaný areál Invalidovny. Tu by si mohli Sorosovi lidé opravit a budovu pak používat pro svou univerzitu, řekl Babiš. Ten chce o svém nápadu jednat se svými koaličními partnery. Někteří, jako například Jan Hamáček, mu už vyjádřili podporu.

O podobném kroku, o němž nyní uvažuje Babiš, uvažuje například také vídeňská místostarostka Maria Vassilakouová. Ta Sorosově univerzitě nabídla, že by se mohla přestěhovat právě do rakouské metropole. Podporu Středoevropské univerzitě vyjádřili maďarští vědci a výukové organizace a také více než 500 předních mezinárodních akademických pracovníků včetně 17 laureátů Nobelovy ceny. 

 

psali jsme:

Vzpoura proti Bruselu i miliardáři Sorosovi. Orbánova vláda spustila antikampaň přímo v maďarských domácnostech

 

Zdroj: domaci.ihned.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace