Babiš probere s Junckerem evropskou agendu v závěru ledna

Babiš probere s Junckerem evropskou agendu v závěru ledna
Popisek: Jean-Claude Juncker
04 / 01 / 2018, 07:00

Premiér Andrej Babiš (ANO) se 29. ledna sejde s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem.

Novinářům to řekl po dnešním jednání vlády. Schůzku v Bruselu předseda české vlády avizoval už na prosincovém summitu Evropské unie. Ministři mu do pátku předloží zprávy, jaké záležitosti spojené s unijní agendou jejich úřady řeší. Kabinet pak vypracuje strategii, jejímž klíčovým cílem má být to, aby Česká republika nebyla přehlasována v otázce migračních kvót, uvedl Babiš.

Jednání s Junckerem v závěru ledna se uskuteční u večeře, řekl Babiš. Během summitu EU v polovině prosince Babiš uvedl, že schůzka by se měla týkat nejen migrace, i když tuto otázku na setkání lídrů unijních zemí akcentoval. Premiér odmítá přerozdělování migrantů na základě kvót. "Kdyby znovu nastala situace, že bychom měli být přehlasováni, tak to ohrožuje evropský projekt jako takový," uvedl Babiš v Bruselu. Výrok však odmítl upřesnit s tím, že taková situace podle něj nenastane.

Kabinet se podle Babiše dnes zabýval i dvěma zahraničními cestami, které premiér chystá do schůzky s Junckerem. Tento pátek Babiš zamíří na Slovensko, kam ho doprovodí ministryně obrany Karla Šlechtová a ministryně financí Alena Schillerová (obě za ANO). Podle materiálu ministerstva zahraničí by měl Babiš se svým protějškem Robertem Ficem mluvit o oslavách kulatých výročí připadajících na letošní rok, ale i aktuálních tématech zahraniční politiky.

Týden před cestou do Bruselu se Babiš chystá do Bulharska, které je nyní předsednickou zemí EU. Doprovodí ho tam ministr dopravy Dan Ťok (za ANO).

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie  - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Zdroj: ČTK

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace