BAE Systems rozšiřuje v Itálii průmyslovou spolupráci na mobilních obrněných vozidlech BvS10

BAE Systems rozšiřuje v Itálii průmyslovou spolupráci na mobilních obrněných vozidlech BvS10
Popisek: BvS10
26 / 07 / 2017, 18:15

Zbrojařská společnost BAE Systems uzavřela dohodu s italskou společností Goriziane Group, která se specializuje na montování a údržbu vozidel a  další těžké techniky. BAE Systems tak chce podpořit nejnovější generaci vysoce mobilních a široce používaných obrněných vozů BvS10.

Rozšíření stávajícího kontraktu na předchozí typ BV206 mezi BAE Systems a Goriziane Group počítá s marketingovou a obchodní propagací nových BvS10. Tento model obojživelného vozidla se významně osvědčil v  bojovém nasazení a při práci v obtížně dosažitelném terénu, jako jsou například pobřežní oblasti. Umožňuje tím přístup do nejvzdálenějších koutů světa a efektivní podporu při operacích na těchto místech. BvS10 využívá stále větší množství členských států Evropské unie a NATO.

„Naše rozšířená dohoda s Goriziane Group je jen dalším důkazem závazku BAE Systems spolupracovat s  místními společnostmi a podporovat tak vládní programy a ekonomiku zemí, se kterými obchodujeme,” komentuje Tommy Gustafsson-Rask, generální ředitel společnosti BAE Systems Hägglunds, která ve švédském Örnsköldsviku vyrábí nejen BvS10, ale i  bojové vozidlo pěchoty CV90. „Naší vizitkou je vysoce kvalitní výroba, která z nás dělá v  tomto odvětví léty prověřeného partnera pro spolupráci,” dodává Gustafsson-Rask.

Obojživelník BvS10 se stal nástupcem původního vozu BV206, jenž v posledních desetiletích operoval ve více než 40 zemích v úctyhodném počtu přes 11  000 kusů. K  jednomu z  největších uživatelů typu BV206 a BV206S se řadí právě italská armáda. Nový model využívá design svého předchůdce, ale disponuje lepší mobilitou, zvýšenou ochranou vojáků a zároveň nižšími náklady na provoz. Odpovídá tak nárokům v misích italských ozbrojených sil.

„Jsme potěšeni nejnovější dohodou s BAE Systems. V Itálii vidíme obrovský potenciál pro BvS10 a budeme pokračovat v poskytování služeb na té nejvyšší možné úrovni,” uvádí Massimo Zanin, prezident Goriziane Group.

Mezi státy, které uzavřely smlouvu nebo již provozují vozidlo BvS10, patří Rakousko, Francie, Nizozemsko, Švédsko a Velká Británie.

O společnosti BAE Systems

BAE Systems je jedním z  předních světových dodavatelů inovativních a na moderních technologiích založených řešení pro obranný, letecký a bezpečnostní průmysl. Ve 40 zemích světa zaměstnává přibližně 83  400 odborných pracovníků. Ve spolupráci se zákazníky a  lokálními partnery společnost BAE Systems vyvíjí, konstruuje, vyrábí a zajišťuje podporu pro produkty a  systémy, které zvyšují obranyschopnost a  národní bezpečnost, chrání obyvatelstvo a důležité informace a infrastrukturu

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.