Bagdádem otřásla série bombových útoků, zemřelo při nich 94 lidí

Bagdádem otřásla série bombových útoků, zemřelo při nich 94 lidí
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: islámský stát
11 / 05 / 2016, 21:15

K několika bombovým útokům se již přihlásil Islámský stát.

Islámský stát má na svědomí další bombové útoky, které se odehrály ve středu na různých místech Bagdádu. Při útocích zemřelo zatím 94 lidí, několik desítek je zraněných. Nejvíce obětí si vyžádal atentát u tržiště ve čtvrti Sadr, celkem 64 lidí a 82 zraněných. V této čtvrti útočí Islámský stát velmi často, protože je z největší části obývaný šíity.

Při prvním útoku vybuchlo auto, které bylo naloženo trhavinami u tržiště ve čtvrti Sadr. Protože má 2,5 milionů obyvatel, stává se častým cílem útoků IS. Další výbuch pak následoval u vjezdu do čtvrti Kázimíja, jež je také převážně obydlena šíity. Podle agentury AP se stala terčem policejní stanice a ze 17 obětí je tak několik obětí policistů.

Třetí čtvrtí, kde se odehrál další útok, se stala smíšená sunnitsko-šíitská čtvrť Džamíja na severu Bagdádu. Výbuch bomby zde usmrtil 13 lidí a nejméně dalších 20 zranil.

Dnešní bombové útoky jsou v rychlém sledu dalšími, které následovaly po atentátech před dvěma týdny. IS provedl atentát, při němž zahynulo přes 20 šíitských poutníků, kteří putovali k bagdádské svatyni Kázimíja. Ještě dříve, v únoru tohoto roku, pak atentáty zabily 70 lidí opět ve čtvrti Sadr, kde převažují šíité. Islamisté podle informací BBC sami uvedli, že mířili při dnešních atentátech právě na ně. 

Zdroj: iDNES.cz

 

Tagy článku