Bagdádem otřásla série bombových útoků, zemřelo při nich 94 lidí

Bagdádem otřásla série bombových útoků, zemřelo při nich 94 lidí
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: islámský stát
11 / 05 / 2016, 21:15

K několika bombovým útokům se již přihlásil Islámský stát.

Islámský stát má na svědomí další bombové útoky, které se odehrály ve středu na různých místech Bagdádu. Při útocích zemřelo zatím 94 lidí, několik desítek je zraněných. Nejvíce obětí si vyžádal atentát u tržiště ve čtvrti Sadr, celkem 64 lidí a 82 zraněných. V této čtvrti útočí Islámský stát velmi často, protože je z největší části obývaný šíity.

Při prvním útoku vybuchlo auto, které bylo naloženo trhavinami u tržiště ve čtvrti Sadr. Protože má 2,5 milionů obyvatel, stává se častým cílem útoků IS. Další výbuch pak následoval u vjezdu do čtvrti Kázimíja, jež je také převážně obydlena šíity. Podle agentury AP se stala terčem policejní stanice a ze 17 obětí je tak několik obětí policistů.

Třetí čtvrtí, kde se odehrál další útok, se stala smíšená sunnitsko-šíitská čtvrť Džamíja na severu Bagdádu. Výbuch bomby zde usmrtil 13 lidí a nejméně dalších 20 zranil.

Dnešní bombové útoky jsou v rychlém sledu dalšími, které následovaly po atentátech před dvěma týdny. IS provedl atentát, při němž zahynulo přes 20 šíitských poutníků, kteří putovali k bagdádské svatyni Kázimíja. Ještě dříve, v únoru tohoto roku, pak atentáty zabily 70 lidí opět ve čtvrti Sadr, kde převažují šíité. Islamisté podle informací BBC sami uvedli, že mířili při dnešních atentátech právě na ně. 

Zdroj: iDNES.cz

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace