Bangladéšská policie pokračuje v masových zatýkáních

Bangladéšská policie pokračuje v masových zatýkáních
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Bangladéš
14 / 06 / 2016, 09:00

Bangladéš pokračuje v cíleném zatýkání s cílem najít islamisty, kteří se dopustili nedávných brutálních vražd.

Bangladéšská policie dále provádí masová zatýkání možných pachatelů nedávných vražd. Během dalších 24 hodin zatkla přes 3 000 podezřelých. Mezi nimi má být přes 100 lidí, jež mají mít přímou i nepřímou spojitost s těmito vraždami.

Od pátku, kdy série policejních razií začala, bylo podle mluvčího policie Kamrula Ahsana zajištěno celkem 8 192 podezřelých osob. 103 z nich má být nějakým způsobem zapleteno do brutálních vražd, jejichž pachatelé mají být podle policie vesměs místní přívrženci islamismu.

Policejní kampaň v Bangladéši byla spuštěna poté, co zemí otřásla za poslední měsíc série vražd, které mají mít podle policejních zpráv na svědomí islamističtí fundamentalisté. Vzorec vražd je většinou podobný: pachatelé na motocyklech si vytipují člověka, který se například v minulosti stavěl proti islamismu, a toho přepadnou, postřelí a ubodají k smrti.

Od začátku minulého roku mají mít islamističtí útočníci na svědomí asi 30 vražd. Mezi jejich oběťmi jsou příslušníci prakticky všech sociálních či profesních vrstev Bangladéše: ateističtí blogeři, učitelé, kněží, lidskoprávní aktivisté, zahraniční pracovníci či příslušníci jiných náboženských skupin.

I když se spekuluje o tom, že za vraždami může stát Islámský stát či al-Káida, premiérka Bangladéše Hasína Vadžídová tvrdí, že viníci vražd jsou domácího původu.

 

Zdroj: aljazeera.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace