Bangladéšská policie pokračuje v masových zatýkáních

Bangladéšská policie pokračuje v masových zatýkáních
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Bangladéš
14 / 06 / 2016, 09:00

Bangladéš pokračuje v cíleném zatýkání s cílem najít islamisty, kteří se dopustili nedávných brutálních vražd.

Bangladéšská policie dále provádí masová zatýkání možných pachatelů nedávných vražd. Během dalších 24 hodin zatkla přes 3 000 podezřelých. Mezi nimi má být přes 100 lidí, jež mají mít přímou i nepřímou spojitost s těmito vraždami.

Od pátku, kdy série policejních razií začala, bylo podle mluvčího policie Kamrula Ahsana zajištěno celkem 8 192 podezřelých osob. 103 z nich má být nějakým způsobem zapleteno do brutálních vražd, jejichž pachatelé mají být podle policie vesměs místní přívrženci islamismu.

Policejní kampaň v Bangladéši byla spuštěna poté, co zemí otřásla za poslední měsíc série vražd, které mají mít podle policejních zpráv na svědomí islamističtí fundamentalisté. Vzorec vražd je většinou podobný: pachatelé na motocyklech si vytipují člověka, který se například v minulosti stavěl proti islamismu, a toho přepadnou, postřelí a ubodají k smrti.

Od začátku minulého roku mají mít islamističtí útočníci na svědomí asi 30 vražd. Mezi jejich oběťmi jsou příslušníci prakticky všech sociálních či profesních vrstev Bangladéše: ateističtí blogeři, učitelé, kněží, lidskoprávní aktivisté, zahraniční pracovníci či příslušníci jiných náboženských skupin.

I když se spekuluje o tom, že za vraždami může stát Islámský stát či al-Káida, premiérka Bangladéše Hasína Vadžídová tvrdí, že viníci vražd jsou domácího původu.

 

Zdroj: aljazeera.com

Tagy článku