Bangladéšská policie zlikvidovala při razii muže, který je podle ní hlavním podezřelým ze zorganizování zabití 22 lidí

Bangladéšská policie zlikvidovala při razii muže, který je podle ní hlavním podezřelým ze zorganizování zabití 22 lidí
Autor fotografie: Hasan Iqbal, flickr.com, (CC BY 2.0)|Popisek: Otokar Cobra, ready to smash the opposition movement in Bangladesh.
27 / 08 / 2016, 19:00

Policie v hlavním města Bangladéše Dháce vtrhla do domu, kde zastřelila tři muže včetně hlavního podezřelého, který měl být ,,mozkem" útoku na dháckou restauraci na začátku července.

Právě jednoho ze zastřelených, bangladéšsko - kanadského občana Tamima Chowdhuryho policie podezřívá, že zorganizoval útok na restauraci v Dháce, kde džihádisté zabili 22 lidí.

Podle vyššího policejního důstojníka Sanwara Hosseina zůstala po policejním zátahu v domě tři lidská těla včetně Chowdhuryho, který byl lídrem radikálně islamistické skupiny Džumatul Mudžáhidín. Hossein to řekl agentuře AFP v sobotu.

Bangladéšský policejní šéf Shahidul Hoque potvrdil AFP, že policejní akce trvala asi hodinu. Poté, co policie vtrhla do domu, kde se měli džihádisté skrývat, byli vyzváni, ať se vzdají, což odmítli udělat. Naopak na policisty zaútočili ručními granáty a stříleli na ně puškami AK-22. Proto byla policie nucena podezřelé zastřelit.

 

Zdroj: aljazeera.com

Foto: Hasan Iqbal, flickr.com, (CC BY 2.0)

Tagy článku