Bangladéšská policie zlikvidovala při razii muže, který je podle ní hlavním podezřelým ze zorganizování zabití 22 lidí

Bangladéšská policie zlikvidovala při razii muže, který je podle ní hlavním podezřelým ze zorganizování zabití 22 lidí
Autor: Hasan Iqbal, flickr.com, (CC BY 2.0)|Popisek: Otokar Cobra, ready to smash the opposition movement in Bangladesh.
27 / 08 / 2016, 19:00

Policie v hlavním města Bangladéše Dháce vtrhla do domu, kde zastřelila tři muže včetně hlavního podezřelého, který měl být ,,mozkem" útoku na dháckou restauraci na začátku července.

Právě jednoho ze zastřelených, bangladéšsko - kanadského občana Tamima Chowdhuryho policie podezřívá, že zorganizoval útok na restauraci v Dháce, kde džihádisté zabili 22 lidí.

Podle vyššího policejního důstojníka Sanwara Hosseina zůstala po policejním zátahu v domě tři lidská těla včetně Chowdhuryho, který byl lídrem radikálně islamistické skupiny Džumatul Mudžáhidín. Hossein to řekl agentuře AFP v sobotu.

Bangladéšský policejní šéf Shahidul Hoque potvrdil AFP, že policejní akce trvala asi hodinu. Poté, co policie vtrhla do domu, kde se měli džihádisté skrývat, byli vyzváni, ať se vzdají, což odmítli udělat. Naopak na policisty zaútočili ručními granáty a stříleli na ně puškami AK-22. Proto byla policie nucena podezřelé zastřelit.

 

Zdroj: aljazeera.com

Foto: Hasan Iqbal, flickr.com, (CC BY 2.0)

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace