Banket po východním způsobu

Banket po východním způsobu
Autor: pixabay.com|Popisek: Bulharsko
06 / 05 / 2018, 09:00

Bulharský premiér Borisov naservíruje účastníkům summitu EU jídlo z bulharských hypermarketů.

Drobná a zábavná zpráva ze země mých otců. Bulharsko je značně nespokojeno s dvojím standardem kvality potravin v EU a tlačí na řešení věci v Bruselu. Aby se celá záležitost stala trochu zřetelnější, nařídil premiér Borisov, že při summitu EU ve dnech 16. a 17. května 2018 dostanou lídři zemí EU catering z hypermarketů, tedy stejnou kvalitu, jakou kupuje běžný bulharský spotřebitel.

psali jsme: Evropská komise navrhla zákaz praxe dvojí kvality potravin

„Uvidíme, jak to ocení,“ komentoval svoje rozhodnutí Borisov. „Nevěřím, že nějací experti na trh provedli průzkum mezi našimi batolaty a došli k názoru, že mají raději palmový olej než pravou čokoládu.“

Komentář MK: Vtipné. Bohužel si neumím představit naše bývalé premiéry, že by něco takového udělali. Aspoň ti poslední tři určitě ne… Zároveň drobný důkaz toho, že rovnost páteře a příjmová kategorie spolu nutně nesouvisejí; Bulharsko je mnohem chudší než ČR, ale svoje zájmy je ochotno v tomto případě hájit rozhodněji.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Autor: Marian Kechlibar

kechlibar.net/wordpress/2018/04/04/co-patri-k-nemecku/

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace