Bavorská CSU: Zahalující islámské oděvy ohrožují právní stát. Zákaz burek u soudů?

Bavorská CSU: Zahalující islámské oděvy ohrožují právní stát. Zákaz burek u soudů?
Popisek: Ilustrační foto
23 / 09 / 2016, 05:15

Bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) chce zakázat nošení burek a nikábů při soudním procesu.

Islámské oděvy zcela zahalující tvář žen podle ní brání průběhu soudních procesů a ohrožují tak právní stát v Německu. Návrh příslušného zákona se strana podle televize n-tv chystá předložit v německé Spolkové radě, kde zasedají zástupci spolkových zemí. Informaci zveřejnil server ceska-justice.cz. Zdroj: dw.com

Podle CSU burky a nikáby znemožňují otevřenou komunikaci. „U soudu maximálním způsobem komplikují pátrání po pravdě a prosazení spravedlnosti,“ uvedl bavorský ministr spravedlnosti Winfried Bausback. „Pravdy se v našem právním státě nemůžeme vzdát. Je zásadní proto, aby lidé přijímali soudní rozhodnutí,“ řekl.

Podle Bausbacka potřebují soudci vidět tváře účastníků řízení, aby mohli i pomocí jejich řeči těla celkově posoudit obsah výpovědi. Oděvy zahalující obličej takovému posouzení brání a podle ministra navíc vyvolávají nejistotu ohledně identity toho, kdo se pod nimi skrývá.

Celý článek zde.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.