Bavorská policie přijme do svých řad přistěhovalce

Bavorská policie přijme do svých řad přistěhovalce
Popisek: Ilustrační foto
26 / 05 / 2016, 07:45

Bavorsko chce více cizinců v policejních uniformách.

Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann (CSU) představil 23. května v Norimberku budoucí koncepci bezpečnostní politiky, která počítá s mnohem vyšším počtem příslušníků bavorské policie, kteří nemají německé občanství. Zdroj: br.deinfowars.com

Od září 1993 vstoupilo do řad bavorské policie 159 cizinců z 19 různých národů, převažují policisté turecké národnosti. Toto číslo by se podle Herrmanna mělo výrazně zvýšit, protože podle něj "Zkušenosti ukázaly, že policejní úředníci s "neněmeckými" kořeny mají lepší vztah k zahraničním občanům žijícím v Německu. Jsem optimista a myslím, že tímto způsobem můžeme zkvalitnit policejní službu a snížíme i riziko případných konfliktů," uvedl pro Bayerische Rundfunk. 

"Veřejní činitelé cizího původu jsou nejlepším příkladem úspěšné integrace," řekl bavorský ministr vnitra Herrmann.

Policejní nábor bude probíhat například ve školách po celém Bavorsku. 

"Získání práce je nejlepší způsob, jak se integrovat do společnosti. Odstraňujeme proto překážky, které nyní zaměstnávání uprchlíků brání," řekla včera ministryně práce Andrea Nahlesová v souvislosti s přijetím integračního zákona. Vláda podle ní poskytne prostředky pro vytvoření 100.000 pracovních míst určených přednostně pro migranty, kteří teprve čekají na vyřízení azylového řízení, aby jim umožnila jednodušší první vstup na pracovní trh.


Herrmannův plán je tak nasadit policisty z ciziny v jednotlivých sousedstvích, které v Bavorsku vytvořili migranti a kde velká část z nich nehovoří německy. Herrmann čerpal inspiraci svého záměru od neúspěšných pokusů podchytit organizaci Nacionálně-socialistické podzemí, neofašistickou buňku, která během let 2000-2007 zavraždila 10 lidí.

Policie se domnívala, že za vraždami stály soupeřící imigrantské gangy, což byl podle Herrmanna právě důsledek nedostatku kulturního porozumění ze strany policistů. Bavorský ministr vnitra podotkl, že znát jazyk, kulturu a mentalitu každé komunity pomáhá policistům v dalším vzdělávání a zvládání konfliktů.

 

Zdroj: dailycaller.com 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.