Bavorsko chce zakázat nošení burek na veřejných místech. Zahalování jde proti německým tradicím, uvedl ministr

Bavorsko chce zakázat nošení burek na veřejných místech. Zahalování jde proti německým tradicím, uvedl ministr
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: burky
22 / 02 / 2017, 08:30

Bavorsko se chystá k zákazu burek na veřejných místech.

Návrh zákona, který by zakazoval nošení burek, nikábů či hidžábů na vybraných veřejných místech, již přijala bavorská vláda.

,,Zahalování obličeje bude zakázáno v oblastech veřejných služeb, na univerzitách, ve školách, v dětských školkách, v oblasti obecné bezpečnosti a pořádku a při volbách," uvedla ve svém prohlášení zemská vláda.

Bavorský ministr vnitra Joachim Hermann k návrhu řekl, že zahalování obličejů ,,jde proti tradicím německé společnosti". Vedoucí činitelé bavorské vlády nyní chtějí co možná nejrychleji vtělit tento zákaz do státních zákonů.

Spolková vláda v Berlíně schválila již loni v prosinci návrh, podle kterého nesmějí mít během služby zahalený obličej úředníci a vojáci. Co nejširší zákaz úplného zahalování obličeje podpořila v té době i kancléřka Angela Merkelová.

Bavorsko ve snaze zakázaz zahalování na vybraných veřejných místech ,,kopíruje" trend, který je nyní v Evropě zřetelný. Již minuly rok schválilo například Bulharsko zákon o nošení burek na veřejnosti.

 

psali jsme:

Australský politik o burkách: Není to součást naší kultury

Maroko zakázalo z bezpečnostních důvodů muslimské burky

 

Zdroj: rt.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.