Bavorsko i Sasko posiluje ochranu státních hranic. Důvodem je boj proti terorismu...

Bavorsko i Sasko posiluje ochranu státních hranic. Důvodem je boj proti terorismu...
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Ilustrační foto
23 / 06 / 2015, 17:30

...ale také obavy z nelegálních imigrantů.

Bavorsko posílí policejní jednotky na hranicích v reakci na výsledky hraničních kontrol, které země dočasně obnovila kvůli summitu G7 na přelomu května a června. Bavorští policisté tehdy za dva týdny zkontrolovali 105 000 lidí a 430 z nich zakázali vstup do země, dalších 8 600 vyšetřují pro porušení imigračních pravidel. Navíc bylo zadrženo 350 hledaných osob a policisté odhalili i pašeráky drog a zbraní.

V reakci na výsledky hraničních kontrol v době summitu G7 vyzývali někteří němečtí politici k tomu, aby země kontroly na svých hranicích obnovila trvale. Spolkový ministr vnitra Thomas de Maiziére však takový krok odmítl. Podle něj policie dosahuje podobných úspěchů i při namátkových kontrolách. Ke stálému uzavření hranic navíc Německo nemůže přistoupit, protože je členem schengenského prostoru bez hraničních kontrol. Informaci zveřejnil server Parlamentnílisty.cz.

Ministři vnitra spolkových zemí budou jednat o posílení hraničních kontrol tuto středu na jednání v Mohuči. Podle nich je nutné reagovat na stupňující se riziko teroristických útoků, a poukazují především na útoky islámských radikálů v Paříži a v Kodani.  Kromě zesílené  ochrany hranice se policisté zaměří také fotbalové chuligány, nelegální sportovní sázky a vloupání.

Zdroj:  Passauer Neue Presse

 

Tagy článku