Bavorský ministr: "Uprchlíky musíme poslat zpět. Jejich integrace je nemožná"

Bavorský ministr: &quote;Uprchlíky musíme poslat zpět. Jejich integrace je nemožná&quote;
Autor fotografie: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0),Metropolico.org|Popisek: Markus Söder
29 / 08 / 2016, 14:15

Bavorský ministr financí Markus Söder v sobotu vyzval, aby Německo navrátilo „statisíce uprchlíků". Musí být posláni zpět, protože je není možné začlenit do společnosti. Pocházejí z odlišného kulturního prostředí.

Söder navrhl, že by uprchlíci v příštích třech letech měli být posláni zpět do zemí původu. Němci podle něj nechtějí multikulturní společnost. Zdroj: express.co.uk

„I s těmi nejlepšími úmysly na světě integrace nebude probíhat úspěšně, protože mnoho lidí pochází ze zcela odlišného kulturního prostředí," řekl Söder. Integrace lidí pocházejících z různých kulturních prostředí je prostě "odsouzena k nezdaru" a Němci prý nechtějí multikulturní společnost.

"Každý, kdo tady chce žít, se musí přizpůsobovat našim hodnotám a ne naopak." Podle ministra z  CSU představují navíc žadatelé o azyl bezpečnostní hrozbu, protože v mnoha případech jsou podrobnosti o jejich původ nejasné. Některé oblasti v zemích jako jsou Afghánistán a Irák jsou považované za bezpečné, připomněl a dodal, že „občanská válka v Sýrii také někdy skončí".

Není to poprvé, co ministr Söder kritizoval politiku německé kancléřky, začátkem tohoto roku uvedl na její adresu, že "Je velká chyba otevřít hranice bez kontrol."

Byl to právě Markus Söder, který se zasazoval  o budování plotu i na německých hranicích, podle kterého nemá německá vláda vůbec přehled o tom, kdo do země přichází. "Jsem proto přesvědčen, že se v Evropě ještě bude mluvit o budování ochranných plotů," uvedl už loni v říjnu. 

Zdroj: eurozpravy.cz

Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0),Metropolico.org

Tagy článku