Bavorský ministr: "Uprchlíky musíme poslat zpět. Jejich integrace je nemožná"

Bavorský ministr: &quote;Uprchlíky musíme poslat zpět. Jejich integrace je nemožná&quote;
Autor: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0),Metropolico.org|Popisek: Markus Söder
29 / 08 / 2016, 14:15

Bavorský ministr financí Markus Söder v sobotu vyzval, aby Německo navrátilo „statisíce uprchlíků". Musí být posláni zpět, protože je není možné začlenit do společnosti. Pocházejí z odlišného kulturního prostředí.

Söder navrhl, že by uprchlíci v příštích třech letech měli být posláni zpět do zemí původu. Němci podle něj nechtějí multikulturní společnost. Zdroj: express.co.uk

„I s těmi nejlepšími úmysly na světě integrace nebude probíhat úspěšně, protože mnoho lidí pochází ze zcela odlišného kulturního prostředí," řekl Söder. Integrace lidí pocházejících z různých kulturních prostředí je prostě "odsouzena k nezdaru" a Němci prý nechtějí multikulturní společnost.

"Každý, kdo tady chce žít, se musí přizpůsobovat našim hodnotám a ne naopak." Podle ministra z  CSU představují navíc žadatelé o azyl bezpečnostní hrozbu, protože v mnoha případech jsou podrobnosti o jejich původ nejasné. Některé oblasti v zemích jako jsou Afghánistán a Irák jsou považované za bezpečné, připomněl a dodal, že „občanská válka v Sýrii také někdy skončí".

Není to poprvé, co ministr Söder kritizoval politiku německé kancléřky, začátkem tohoto roku uvedl na její adresu, že "Je velká chyba otevřít hranice bez kontrol."

Byl to právě Markus Söder, který se zasazoval  o budování plotu i na německých hranicích, podle kterého nemá německá vláda vůbec přehled o tom, kdo do země přichází. "Jsem proto přesvědčen, že se v Evropě ještě bude mluvit o budování ochranných plotů," uvedl už loni v říjnu. 

Zdroj: eurozpravy.cz

Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0),Metropolico.org

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace