Bavorský ministr vnitra: "Politika otevřených dveří nesmí pokračovat"

Bavorský ministr vnitra: &quote;Politika otevřených dveří nesmí pokračovat&quote;
27 / 07 / 2016, 06:45

Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann žádá zpřísnění kontrol přicházejících uprchlíků a důslednější deportace těch migrantů, kteří se dopustí v Německu trestného činu.

Berlín (ČTK) - Řekl to dnes v reakci na čtyři útoky z minulého týdne, z nichž tři měli na svědomí žadatelé o azyl. Ministr zároveň vyzval k posílení policejní přítomnosti v ulicích.

"Politika otevřených dveří nesmí pokračovat," citovala Herrmanna agentura DPA. Podle něj musejí úřady už při první kontrole příchozích běžence jednoznačně identifikovat a pokud to nebude možné, například kvůli ztraceným cestovním dokladům, tak je nevpustit do země. "Musíme zabránit nelegální a nekontrolované imigraci," řekl zemský ministr.

Zároveň vyzval k důslednějšímu vypovídání těch uprchlíků, kteří se v Německu dopustí trestného činu. "Není možné, abychom nadále zastavovali deportace kvůli zdravotnímu stavu (migrantů)," řekl.

Mluvčí kancléřky Merkelové: Německá politika „otevřených dveří“ nesouvisí s nárůstem útoků v Bavorsku

Herrmann také chce posílit policejní přítomnost na veřejnosti. "Pro bezpečnost je třeba silná a viditelná policie," řekl. Počet policistů, které by chtěl nasadit, neupřesnil. Slíbil ale, že bavorská vláda poskytne policii lepší vybavení.

Bavorský premiér Horst Seehofer prohlásil, že vláda musí udělat pro ochranu obyvatelstva vše, co je v jejích silách. Útoky z minulého týdne podle něj zasáhly Bavorsko do srdce, Německo se poprvé setkalo s islámským terorismem.

Tagy článku