Bavorský ministr vnitra: "To co dělá Řecko, je fraška. Hranici s Rakouskem si chceme chránit sami."

Bavorský ministr vnitra: &quote;To co dělá Řecko, je fraška. Hranici s Rakouskem si chceme chránit sami.&quote;
Popisek: Ilustrační foto
27 / 12 / 2015, 11:15

Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann kritizoval nedostatečné kontroly na německo-rakouských hranicích.

Federální policie neprovádí na některých hraničních přechodech s Rakouskem vůbec žádné kontroly, protože chybí policisté a ti co slouží mají několik stovek přesčasových hodin. Bavorsko proto navrhlo spolkové vládě v Berlíně, že vypomůže s kontrolami na rakouských hranicích, ta to však odmítla. Informaci zveřejnil server spiegel.de.

Bavorsko je schopné kdykoli samo převzít kontrolu svých hranic. Herrmann vysvětlil, že bezpečnostní riziko v souvislosti s organizovanou kriminalitou a hrozbou mezinárodního terorismu je veliké. Rovněž uvedl, že proud běženců mířících do Německa musí v nadcházejícím roce výrazně poklesnout.

"Přes bavorské hranice stále přichází až 4000 uprchlíků denně. Tato čísla není možné podceňovat. Musíme se dostat k tomu, aby se proud snížil na průměrných 1000 běženců denně. V roce 2016 můžeme přijmout a integrovat na 350 tisíc uprchlíků. Ale už ne znovu přes milión," dodal.

Ministr Herrmann nechápe, proč odmítá Berlín pomoc bavorské vlády, když je naprosto jasné, že nekontrolovaný příliv uprchlíků je vážné bezpečnostní riziko a od pátku 13. listopadu nejsou dosud prováděny na hranicích "žádné spolehlivé kontroly". Podle Herrmanna se jedná o "čistě politické rozhodnutí, které bylo přijato v Berlíně".

Spolková vláda ví velmi dobře, že federální policie je naprosto přetížená, mezi 13. zářím a 16. říjnem odpracovali policisté přes půl milionu přesčasových hodin, na bavorských hranicích pracují až 80 hodin týdně, 13 hodin denně. Policisté nejen, že všechny uprchlíky neregistrují, nejsou ani schopni účinně postupovat proti pašeráckým gangům.

Bavorský ministr opakovaně vyzval k lepší ochraně vnějších hranic EU a uvedl, "To, co dělá Řecko, je fraška." Schengenský prostor není ochráněn a není možné podle něj "akceptovat, aby 3000 kilometrová německá hranice nebyla vůbec pod kontrolou, to je kapitulace nad platnými zákony."

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.