Během tří měsíců zlikvidovaly ruské síly přes 8 000 islamistů v Sýrii

Během tří měsíců zlikvidovaly ruské síly přes 8 000 islamistů v Sýrii
26 / 08 / 2017, 07:45

Rusko pokračuje v úspěšných operacích proti Islámskému státu v Sýrii.

Přes 8 000 teroristů zlikvidovaly ruské útočné síly v Sýrii. Informaci potvrdil velitel ruských sil v Sýrii generálplukovník Sergej Surovikin. Podlě něho také utrpěl nepřítel těžké ztráty vojenské výzbroje.

psali jsme: Putin s Trumpem se dohodli na příměří na jihozápadě Sýrie

,,Nepřítel ztratil přes 8 000 mužů a 1 500 kusů vojenské výzbroje či zbraní včetně vojenského a jiného zařízení," prohlásil Surovikin. Ten také potvrdil poměrně vysokou efektivitu operací ruských sil v Sýrii, když ruští piloti zničili během tří dnů 415 teroristických zařízení. Surovikin potvrdil, že ruské síly uskutečnily přes 160 útočných výpadů na nepřítele.


psali jsme: Sýrie volá po okamžitém rozpuštění ,,takzvané mezinárodní koalice"

Podle velitele ruských sil v Sýrii pak provedlo během tří dnů ruské letectvo na podporu syrských ozbrojených sil každý den okolo 60 útoků proti islamistům, jejichž vliv v regionu začíná povážlivě klesat. Proto také Surovikin prohlásil, že operace budou pokračovat tak dlouho, než budou islamisté v Sýrii definitivně zničeni.

,,Operace na zničení militantů z Islámského státu a teroristické operace Džabhatu Fatah aš-Šám (Fronta dobytí Sýrie) budou pokračovat do konečného zničení nepřítele," dodal k situaci v Sýrii Surovikin.

 

Zdroj: tass.com

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.