Belgická ministryně dopravy odstoupila

Belgická ministryně dopravy odstoupila
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Belgie
15 / 04 / 2016, 17:00

Po kritice ze strany Evropské komise odstoupila ze své funkce ministryně dopravy Jacqueline Galantová

Kritizovaná belgická ministryně dopravy Jacqueline Galantová dnes rezignovala na funkci ministryně dopravy. Stalo se tak potom, co interní dokument Evropské komise tvrdě kritizoval nedostačná bezpečnostní opatření na bruselském letišti Zaventem. Vaz ministryni také zřejmě srazila dlouhotrvající stávka letových dispečerů, kteří zatím nehodlají stávku ukončit a ustoupit ze svých požadavků.

Podle agentury AP zveřejnily opoziční strany tajnou zprávu EK, která podrobila kritice nedostatečné bezpečnostní předpisy, které panovaly na vytíženém bruselském letišti Zaventem. Pod palbu kritiky se dostala Galantová v tomto týdnu, co opoziční strany začaly žádat její demisi.

Původně interní materiál postupně vyjmenovává nedostatky, jež podle jeho autorů měly být napraveny již mnohem dříve, tedy před teroristickými útoky  z 22. března. Zejména se zmiňují vážné nedostatky ve způsobu, jakým se prováděly bezpečnostní prohlídky cestujících. Materiál pak zmiňuje podrobná doporučení, která měla vést ke zlepšení daného stavu.

Zpráva EK je datována k červnu minulého roku. Belgická opozice jej využila až nyní, kdy na letišti probíhá stávka a ministryně se dostala do politické defenzivy. Galantová nejprve váhala demisi podat, nakonec se rozhodla po jednání s premiérem Charlesem Michelem z vlády odstoupit.

 

Zdroj: tyden.cz

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace