Belgická policie hledá "muže v klobouku", podezřelého z teroristického útoku

Belgická policie hledá &quote;muže v klobouku&quote;, podezřelého z teroristického útoku
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační obrázek
08 / 04 / 2016, 08:30

Belgičtí vyšetřovatelé atentátů požádali opět o pomoc veřejnost

Brusel 7. dubna (ČTK) - Belgická prokuratura dnes zveřejnila nové video v rámci pátrání po muži, který je podezřelý z podílu na březnových atentátech na bruselském letišti. Hledaný oproti ostatním dvěma atentátníkům útok přežil a je stále na útěku. Prokuratura vyzvala opět možné svědky, aby se přihlásili vyšetřovatelům.

Úřady již při první výzvě o pomoc v pátrání zveřejnily krátký záznam z letiště, na kterém je vidět hledaný muž s kloboukem na hlavě. Úřady v novém videu upřesňují trasu, kudy podle záznamů bezpečnostních kamer na ulicích podezřelý utekl do města. Věří, že ho někdo mohl vidět. Úřady také žádají o pomoc při hledání světlé bundy, které se podezřelý při útěku zjevně zbavil.

"Zvlášť nás zajímá ten kabát. Mohl by nám o hledaném mnoho říci," zdůraznil prokurátor Eric Van Der Sypt na tiskové konferenci. Vyjádřil naději, že kabát a pachatele mohl někdo na uvedené trase zahlédnout. Nevyloučil, že podezřelého mohl někdo dokonce náhodně natočit či vyfotografovat na pozadí svých snímků, aniž by věděl, o koho jde.

"Muž s kloboukem", jak se hledanému v Belgii přezdívá, se na záznamu letištních bezpečnostních kamer objevil vedle útočníků Brahima El Bakraouiho a Najima Laachraouiho. Zatímco Bakraoui a Laachraoui později na letišti spáchali sebevražedný pumový atentát, třetí muž uprchl a na místě nechal pouze bombu. Tu zneškodnili pyrotechnici.

Belgická policie krátce po atentátech zadržela novináře na volné noze Fayçala Cheffoua, kterého podezřívala, že je tím hledaným třetím mužem. Po dvou dnech ho ale musela propustit, neboť měl na dobu atentátů alibi.

Sebevražedné útoky skupinky džihádistů na letišti Zaventem a ve stanici bruselského metra 22. března zabily kromě tří atentátníků dalších 32 lidí.

Tagy článku