Belgická policie hledá "muže v klobouku", podezřelého z teroristického útoku

Belgická policie hledá &quote;muže v klobouku&quote;, podezřelého z teroristického útoku
Autor: Fedpol Belgium
08 / 04 / 2016, 08:30

Belgičtí vyšetřovatelé atentátů požádali opět o pomoc veřejnost

Brusel 7. dubna (ČTK) - Belgická prokuratura dnes zveřejnila nové video v rámci pátrání po muži, který je podezřelý z podílu na březnových atentátech na bruselském letišti. Hledaný oproti ostatním dvěma atentátníkům útok přežil a je stále na útěku. Prokuratura vyzvala opět možné svědky, aby se přihlásili vyšetřovatelům.

Úřady již při první výzvě o pomoc v pátrání zveřejnily krátký záznam z letiště, na kterém je vidět hledaný muž s kloboukem na hlavě. Úřady v novém videu upřesňují trasu, kudy podle záznamů bezpečnostních kamer na ulicích podezřelý utekl do města. Věří, že ho někdo mohl vidět. Úřady také žádají o pomoc při hledání světlé bundy, které se podezřelý při útěku zjevně zbavil.

"Zvlášť nás zajímá ten kabát. Mohl by nám o hledaném mnoho říci," zdůraznil prokurátor Eric Van Der Sypt na tiskové konferenci. Vyjádřil naději, že kabát a pachatele mohl někdo na uvedené trase zahlédnout. Nevyloučil, že podezřelého mohl někdo dokonce náhodně natočit či vyfotografovat na pozadí svých snímků, aniž by věděl, o koho jde.

"Muž s kloboukem", jak se hledanému v Belgii přezdívá, se na záznamu letištních bezpečnostních kamer objevil vedle útočníků Brahima El Bakraouiho a Najima Laachraouiho. Zatímco Bakraoui a Laachraoui později na letišti spáchali sebevražedný pumový atentát, třetí muž uprchl a na místě nechal pouze bombu. Tu zneškodnili pyrotechnici.

Belgická policie krátce po atentátech zadržela novináře na volné noze Fayçala Cheffoua, kterého podezřívala, že je tím hledaným třetím mužem. Po dvou dnech ho ale musela propustit, neboť měl na dobu atentátů alibi.

Sebevražedné útoky skupinky džihádistů na letišti Zaventem a ve stanici bruselského metra 22. března zabily kromě tří atentátníků dalších 32 lidí.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace