Belgická policie uskutečnila velkou protiteroristickou razii

Belgická policie uskutečnila velkou protiteroristickou razii
Autor: redakční databáze|Popisek: teroristé
27 / 03 / 2016, 17:45

Belgická policie pokračuje po zatčení teroristy Salaha Abdeslama v dalších raziích po celé Belgii. Spolu s dalšími vyšetřovacími orgány, státními zastupitelstvími se chce soustředit i na domovní prohlídky a zajištění podezřelých osob i materiálů, které by mohly mít jakoukoliv souvislost s plánováním dalších teroristických útoků. V neděli policie uskutečnila 13 domovních prohlídek, které budou v následujících dnech pokračovat.

Po zátazích v problematických čtvrtích Molenbeek a Schaerbeek pokračuje belgická policie v protiteroristických raziích tentokrát na území celého státu. Zatčení hledaného teroristy Salaha Abdeslama byl tak jen začátek další vlny pátrání po podezřelých osobách, které se neomezují pouze na zmíněné problémové belgické čtvrti. Belgie chce těmito opatřeními minimalizovat riziko dalších teroristických útoků na svém území.

Policie, belgické vyšetřovací orgány a státní zastupitelství nyní spolupracují těsněji než kdy dříve. Cíl je jasný: v následujících dnech najít a zajistit co nejvíce podezřelých, kteří by mohli být napojeni na teroristické buňky Islámského státu. Chtějí se soustředit na domovní prohlídky a nalezení možných důkazů o plánování atentátů v Belgii.

V neděli uskutečnila policie sérii 13 domovních prohlídek a zatkla celkem devět lidí. Z nichž bylo posléze propuštěno pět podezřelých, nicméně na čtyři zbývající by měl uvalit soudce v nejbližších dnech vyšetřovací vazbu. Belgické úřady ale zatím nepotvrdily, zda se podařilo najít konkrétní spojitost s bruselskými atentáty.

Mezi ,,velkými rybami" tento týden uvízl terorista Ameroud Abderrahmane, jehož zatkla policie již v pátek v jedné z problémových čtvrtí Schaerbeek. V sobotu dopadla policie i třetího muže z letiště Faycala Cheffoua, který se živil jako novinář na volné noze. A konečně další podezřelý terorista N. Rabah byl zatčen v sobotu. Podle belgické prokuratury se měl podílet na přípravách dalších teroristických útoků ve Francii a byl již obviněn.

Belgická policie hodlá v raziích dále pokračovat a zajistit co možná nejvíce podezřelých, kteří mají nějakou souvislost s přípravou již uskutečněných či dalších možných atentátů v zemi. 

 

Zdroj: Spiegel.de

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace