Belgická policie zatkla při noční razii v Bruselu muže podezřelého z terorismu

Belgická policie zatkla při noční razii v Bruselu muže podezřelého z terorismu
Autor: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Nina Jean|Popisek: Ilustrační foto
20 / 12 / 2016, 16:30

Při včerejší policejní akci v severovýchodní části Bruselu zatkla policie muže, který je podezřelý z přípravy teroristického útoku.

Policisté při akci ve čtvrti Schaerbeek  u náměstí Liedt prověřovali podezření, že muž má v držení zbraně a výbušniny. Státní zástupce na dnešní tiskové konferenci uvedl, že u muže byly zajištěny pouze střelné zbraně. Asi třicetiletý muž byl v minulosti odsouzen za krádeže a přepadení.

 

Dnes stane před vyšetřujícím soudcem, ktery bude rozhodovat o uvalení vazby, další informace odmítl sdělit vzhledem k pokračujícímu vyšetřování. Při razii, která začala odpoledne a byla ukončena pozdě v noci, byly uzavřeny okolní ulice a přerušena byla částečně i městská hromadná doprava. Zdroj: rtbf.be

 

 Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Nina Jean

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace