Belgický džihádista vyhrožuje: "Všichni nevěřící budou zavražděni!"

Belgický džihádista vyhrožuje: &quote;Všichni nevěřící budou zavražděni!&quote;
Popisek: Ilustrační foto
21 / 08 / 2015, 16:30

Islámský stát uveřejnil hrozbu teroristických útoků na „knihovny, školy, nemocnice, nákupní centra nebo diskotéky“ v Belgii.

Dvacetiletý Nouamane Abdellah z Antverp je člen radikální muslimské skupiny Shariah4Belgium, který je od června 2013 v Sýrii, kde bojuje po boku džihádistů z IS a používá "bojové jméno" Abú Džihád Bildžíkí. Včera vzkázal prostřednictvím zvukového záznamu do Belgie: „Zabijeme je tak, jak oni zabíjejí nás. Nebereme v úvahu všechny tyto diskuse o nevinných obětech. Všichni nevěřící budou zavražděni." 

Belgické úřady o něm vědí, že se fotografoval spolu s členy brigády Katíbat al-Battár. Jde o elitní brigádu džihádistických bojovníků, kteří připravovali útoky na vybrané cíle v Belgii, čemuž zabránilo v lednu belgické protiteroristické komando při zásahu ve městě Verviers. (Zdroj: zpravyextra.cz)

Belgický server brusselstimes.com citoval mluvčího krizového centra, který uvedl "Všechny podobné výhružky bereme velmi vážně. Podle našich analýz není žádný důvod ke zvýšení úrovně teroristické hrozby. Tato zpráva je součástí globální strategie IS a většina podobných hrozeb se odehrává jenom v tisku." 

Tagy článku