Belgický ministr vnitra: "Po teroristických útocích naši muslimové tančili"

Belgický ministr vnitra: &quote;Po teroristických útocích naši muslimové tančili&quote;
Popisek: Ilustrační foto
18 / 04 / 2016, 13:15

AKTUALIZOVÁNO / Belgický ministr vnitra přiznal, že se přistěhovalce nepovedlo integrovat do společnosti.

Nedělní vyjádření ministra Jambona vyvolalo reakce mezi dalšími belgickými politiky. Premiér Charles Michel se ministra nicméně zastal a uvedl, že by se "Problémy v muslimské komunitě neměly generalizovat, ale ani přikrašlovat. Mohu potvrdit, že úřady skutečně zaznamenaly oslavy útoků." Účastnilo se jich prý ale pouze minimum belgických muslimů.

Podle předsedy vlády bruselského regionu Rudiho Vervoorta policie zaznamenala v Bruselu pouze jediný incident, kdy dva mladí muži oslavovali útoky nedaleko domu jednoho z podezřelých teroristů. Zdroj: eurozpravy.cz

Prohlášení Jana Jambona jsou "stigmatizující" a "znepokojující"  řekla v pondělí Meryame Kitirová, poslankyně socialistické strany. "Pokud je to pravda, měl by předložit důkazy o takových incidentech. Pokud to neudělá, je to jen agitace, která vyvolává nedůvěru. Jeho rétorika polarizuje mnoho muslimů, kteří útoky odsoudili a podíleli se na nedělním pochodu proti strachu." Zdroj: lalibre.be

Brusel (AFP) - Belgický ministr vnitra Jan Jambon uvedl v sobotním rozhovoru pro belgický deník De Standaard, že "významná" část muslimské populace „tančila“ po teroristických útocích náboženských radikálů. Jambon současně obvinil belgické politiky za to, že nezvládli integraci přistěhovalců do společnosti. Zdroj: Yahoo News AFP

Belgický ministr také obvinil muslimské obyvatele bruselské čtvrti Molenbeek, že útočili na policisty během zatýkání teroristy Salaha Abdeslama, podezřelého v souvislosti s listopadovými teroristickými útoky v Paříži. 

„Během zatýkání Abdeslama házeli kameny a lahve na policisty. Je to skutečný problém. Teroristy můžeme pochytat a odstranit ze společnosti. Ale oni jsou jen špička ledovce. Pod ní je rakovina, kterou je mnohem obtížnější léčit. Musíme to udělat, ale nebude to přes noc, “ uvedl Jambon.

V sobotním rozhovoru také řekl, že největším nebezpečím je radikalizace mládeže z rodin třetí a čtvrté generace přistěhovalců. Tento problém je v některých oblastech Belgie "příliš hluboko zakořeněný", protože Belgie "po řadu let ignorovala varovné příznaky".

Zdroj: echo24.cz, AFPinquisitr.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace