Belgický premiér Michel: Další atentáty budou přibývat, možná i v Belgii

Belgický premiér Michel: Další atentáty budou přibývat, možná i v Belgii
Autor: redakční databáze|Popisek: Belgičtí vojáci
02 / 04 / 2016, 12:45

Belgický premiér Charles Michel se obává, že další teroristické útoky budou přibývat. K opakovanému atentátu může dojít znovu v Belgii. V rozhovoru pro server La Libre zmínil nutnost posílit bezpečnostní opatření v zemi, hlavně v ulicích. To, že v době bruselských útoků byl v ulicích malý počet ozbrojených složek, považuje spolu s dalšími belgickými politiky za jednu z hlavních příčin útoků.

Belgický premiér Charles Michel má vážné obavy, že v Evropě se bude zintenzivňovat výskyt nových atentátů. Současně nevyloučil, že příštím cílem islámských fanatiků může znovu být Belgie. Podle něho nová státní reforma, která by zvýšila bezpečnost státu, stejně neřeší boj s terorismem jako takovým.  Řekl to v rozhovoru o dalších bezpečnostních opatřeních v Belgii serveru La Libre.

Michel, který se podle vyšetřovatelů bruselských útoků, mohl stát možným terčem teroristických útoků, připomněl, že stupeň ohrožení tři, jenž je v nadále v platnosti, zůstává úrovní ,,velmi znepokojivou".

Zopakoval, že je nutné, aby v rámci zachování bezpečnosti státu byly zvýšený policejní kapacity hlavně v ulicích, což zatím považuje za velký nedostatek. Michel i další politikové považují právě malý počet bezpečnostních složek ,,v terénu" za jednu z hlavních příčin bruselských útoků.

Michel dále apeloval na vzájemnou koordinaci všech institucí a úřadů, které mají dohlížet na bezpečnost, a zlepšení jejich fungování. Ne ovšem za cenu jejich ,,rozvrácení", dodal belgický premiér.

 

Zdroj: lesoir.be

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace