Belgický premiér Michel: Další atentáty budou přibývat, možná i v Belgii

Belgický premiér Michel: Další atentáty budou přibývat, možná i v Belgii
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Belgičtí vojáci
02 / 04 / 2016, 12:45

Belgický premiér Charles Michel se obává, že další teroristické útoky budou přibývat. K opakovanému atentátu může dojít znovu v Belgii. V rozhovoru pro server La Libre zmínil nutnost posílit bezpečnostní opatření v zemi, hlavně v ulicích. To, že v době bruselských útoků byl v ulicích malý počet ozbrojených složek, považuje spolu s dalšími belgickými politiky za jednu z hlavních příčin útoků.

Belgický premiér Charles Michel má vážné obavy, že v Evropě se bude zintenzivňovat výskyt nových atentátů. Současně nevyloučil, že příštím cílem islámských fanatiků může znovu být Belgie. Podle něho nová státní reforma, která by zvýšila bezpečnost státu, stejně neřeší boj s terorismem jako takovým.  Řekl to v rozhovoru o dalších bezpečnostních opatřeních v Belgii serveru La Libre.

Michel, který se podle vyšetřovatelů bruselských útoků, mohl stát možným terčem teroristických útoků, připomněl, že stupeň ohrožení tři, jenž je v nadále v platnosti, zůstává úrovní ,,velmi znepokojivou".

Zopakoval, že je nutné, aby v rámci zachování bezpečnosti státu byly zvýšený policejní kapacity hlavně v ulicích, což zatím považuje za velký nedostatek. Michel i další politikové považují právě malý počet bezpečnostních složek ,,v terénu" za jednu z hlavních příčin bruselských útoků.

Michel dále apeloval na vzájemnou koordinaci všech institucí a úřadů, které mají dohlížet na bezpečnost, a zlepšení jejich fungování. Ne ovšem za cenu jejich ,,rozvrácení", dodal belgický premiér.

 

Zdroj: lesoir.be

Tagy článku